Екозвичка від Раїси Сонько: прибирайте після себе під час відпочинку на природі
Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “прибирайте після себе під час відпочинку на природі”:
З настанням весняного тепла, так хочеться відпочинку на природі, хочеться влаштувавши пікнік та розваги на свіжому повітрі. Незалежно від того, де саме ви живете, є чимало місць для відпочинку на природі і спільне правило – прибирати за собою після відпочинку. Це правило існує для захисту навколишнього середовища та інших відпочивальників. Шукаючи нових місць, усамітнення, марно сподіватися, що через годину після вашого від’їзду додому, приїде комунальна служба і прибере все замість вас. Залишене пластикове сміття нікуди не зникає. Воно потрапляє у середовище, у воду, лежить у траві перетворюючись на мікропластик. А згодом від нього страждаємо ми самі та інші живі істоти. Тому моя мета – залишити місце відпочинку в тому вигляді, яким воно було до мого приходу.
а теренах інтернету пропонують наступні 6 принципів екологічного відпочинку з якими я не можу не погодитися:
Будьте уважними до інших.
Мінімізуйте вплив вогню.
Поважайте диких та сільськогоспо-дарських тварин.
Утилізуйте відходи належним чином.
Обирайте багаторазовий посуд.
Плануйте наперед та готуйтеся. Ця звичка актуальна також у підготовці до відпочинку на природі. Адже маючи план, я заздалегідь знаю, скільки приборів та посуду мені потрібно, продуктів, речей. План допомагає уникати необхідності спонтанного докуповування одноразового пластикового посуду, вологих серветок, тощо. Таким чином значної частки відходів, що доведеться прибирати, можна просто уникнути.
Категорично не можна спалювати сміття після відпочинку. Спалювання відходів шкодить і навколишньому середовищу, і здоров’ю людей.
Круто, якщо галявина для пікніка після вас буде чистішою, ніж була до. Приберіть сміття не тільки за собою, пройдіться навкруги місця, де відпочивали та зберіть відходи.
Що це дає мені?
- Заряд позитивною енергією від відпочинку на природі.
Що це дає довкіллю?
- Збереження навколишнього середовища.
Питання до вас:
- Чи любите ви відпочивати н природі? Яке ваше улюблене місце?
- Яку галявину залишаєте ви після відпочинку?
Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268
А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:
- Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
- Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
- Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.
Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.
Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.
#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів
Почитати про попередні звички можна тут:
- плануй та складай список покупок, щоб не купувати зайвого
- будьте обережні з акціями та розпродажами
- мінімізуйте одноразове, використовуйте еко-альтернативи замість одноразових речей: торбинки, сумку шопер, термочашку
- саджайте дерева, вирощуйте кімнатні квіти
- продавайте або даруйте непотрібні речі тому, хто їх потребує
- купуйте речі на вторинному ринку
- обирайте продукти у пакуванні, що можна переробити, або взагалі без пакування
- сортуйте та здавайте відходи
- компостуйте
- відмовтеся від чеків у банкоматі
- долучайтеся до екологічних ініціатив
Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.