Екологи дослідили воду в Інгульці та Дніпрі: про що говорять результати аналізу?

0
140

Державна екологічна інспекція Південного округу повідомила, що в річці Інгулець селища Велика Олександрівка виявлені перевищення допустимої концентрації (ГДК) для водойм господарсько-побутового призначення, а саме:
• завислі речовини на 18%
• сульфати на 60%
• хлоридам на 243%
• сухий залишок на 283%
Вміст розчиненого кисню становить 3,5 мг/дм3 при нормі не менше 4,00 мг/дм3.
Також з річки Дніпро в межах міста Херсон виявлені перевищення гранично припустимих концентрацій для рибогосподарських водойм за такими показниками:
• завислі речовини на 76%
• залізо на 280%
Вміст розчиненого кисню становить 3,8 мг/дм3 при нормі не менше 4,00 мг/дм3.
Ця інформація була оприлюднена станом на 13 червня 2023 року.

З метою запобігання поширенню інфекційних захворювань (вірусний гепатит А, лептоспіроз, туляремія, холера, гастроентероколіти тощо) та їхнього потрапляння у водойми, на території Херсонської області діє заборона на купання, водопій тварин в акваторії водойм, місцях затоплення (підтоплення). Аби населення не стало жертвами отруєнь прийнято також рішення про заборону рибної ловлі.

У криницях та відкритих водоймах на затоплених територіях можуть опинитись хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ. Не забувайте, що на дні зруйнованої росіянами Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин. Тому готуйте їжу й пийте тільки бутильовану або привозну воду.
За інформацією Херсонської ОВА, в усіх населених пунктах правобережжя фіксується спад рівня води. Ця динаміка зберігається. 14 червня рівень води становить 2 метри, затопленими залишаються 45 населених пунктів.

На сьогодні в Олешківській лікарні перебуває близько 190 людей, які постраждали після повені. Деяким жителям вдалось евакуюватись до інших населених пунктів. На території громади багато зруйнованих будинків, але точний підрахунок наслідків та кількості жертв неможливо зробити через окупацію, повідомив Суспільному міський голова Євген Рищук.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь