28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Е-декларування доходів депутатами місцевих рад

 Білозерка.info

Законодавством України передбачено обов’язок депутатів місцевих рад  щорічно до 1 квітня подавати декларацію шляхом заповнення на офіційному веб-сайті  НАЗК.

В рамках меморандуму про співпрацю голова Білозерської селищної ради Чередник Антоніна 25 лютого 2019 року, запросила на зустріч представників ГО «Білозерський центр регіонального розвитку», з метою інформування депутатів місцевої ради  про необхідність вчасної подачі Е-декларацій, порядок заповнення та їх подання. Юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку,  Лях В’ячеслав звернув увагу депутатів на типові помилки при заповненні декларації.

 Білозерка.info

Правник наголосив на необхідності перед початком заповнення форми декларації :

– перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті;

– перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром.

Однією з типових помилок є внесення інформації про об’єкти нерухомості за зареєстрованим місцем проживання та місцем фактичного проживання декларанта.

Отже , якщо інформацію про зареєстроване місце проживання або місце фактичного проживання було зазначено у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації, відповідну інформацію необхідно дублювати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

Слід звернути увагу, що при поданні щорічної декларації, якщо зазначені об’єкти станом на 31 грудня попереднього року не перебувають у володінні, користуванні або власності суб’єкта декларування або членів його сім’ї, то вони не повинні відображатися в декларації, навіть якщо вони перебували на такому праві упродовж певного часу у звітному періоді.

В разі виявлення декларантом помилки або недостовірної інформації, він може упродовж семи днів після подання декларації подати виправлену декларацію.

 Білозерка.info

Також увагу потрібно звернути у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (96050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це НАЗК, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.

Юрист Лях В’ячеслав

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info