
“Душа землі”. У Києві випікали паски з борошна з розмінованих полів Херсонщини
9 квітня у київському “Сільпо” відбувся майстер-клас з випікання пасок з борошна, яке привезли з Херсонщини та Миколаївщини. Захід відбувся у межах проєкту “Soul of Soil 2.0”, мета якого популяризувати гуманітарне розмінування.
Про це повідомила ПРООН.
Ініціативу реалізовують Міністерство економіки України, Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та торговельна мережа “Сільпо”.
Пшеницю для борошна виростив аграрій Олексій Руденко зі своїми племінниками. Фермери працювали на очищених від вибухонебезпечних предметів полях у Малій Олександрівці та інших населених пунктах Херсонської та Миколаївської областей. Там вибухотехніки розмінували 1800 гектарів землі. Після цього у Миколаєві пшеницю перемололи на борошно.
“Цим проєктом ми хочемо привернути увагу до проблеми забруднення українських земель вибухонебезпечними предметами. Зараз Україна є найбільш забрудненою мінами країною світу — 139 тисяч км² є потенційно замінованими. Мета цієї ініціативи — показати світові справжню ціну українського хліба”, — розповіла Перша віцепремʼєр-міністерка України — Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Організатором майстер-класу став шеф-кухар Євген Клопотенко. До заходу доєднались 35 учасників, у тому числі посли та представники міжнародних організацій. Гості вчились пекти паски, а також дізнались історію борошна, з яким працювали на майстер-класі. У кінці всім учасникам вручили по готовому виробу. Відвідала захід й відома блогера і популяризатора української культури Софія Безверха, яка зняла цікаве відео.


Фото ПРООН
У майбутньому подібні майстер-класи пройдуть у Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі та Миколаєві.
Окрім цього, на заході збирали Великодній кошик. У нього поклали паски, галицькі писанки, які розписала мати загиблої парамедикині Ірини Цибух, та рушники з вербовими гілочками, що вишили учасниці соцпідприємства “Моїм.Рідним” з Сумщини.
- У Дар’ївській громаді проходить конкурс “Город перемоги”. До конкурсу можуть долучатись місцеві мешканці, які мають земельну ділянку і готові працювати на ній. Сотні учасників вручать насіння.
- Міжнародний комітет Червоного Хреста передав Білозерській громаді 100 теплиць. Обладнанням користуватимуться мешканці 8 сіл. Місцеві аграрії зможуть відновити тепличні господарства.
- На Херсонщині проведуть фестивальне змагання ідей “Смакуємо в рідному селі!”. Конкурс спрямований на популяризацію української ідентичності. Переможний проєкт має відображати автентичність, гостинність і силу громад.