11.2 C
Kherson
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Останні новини

Досвід Кочубеївки: що в громаді змінилося після об’єднання

 Білозерка.info

31 січня  група активістів із Олександрівки, Широкої Балки, Кізомиса і Велетенського відвідала Кочубеївську об’єднану територіальну громаду.

Товариську зустріч за круглим столом провели з 08:00 до 12:00. Головне, що нас цікавило, – це фінансова-господарська діяльність, наповнення штату працівників, утворення і збереження установ ОТГ, їх фінансування.

 Білозерка.info

Із виступу голови ОТГ Івана Івановича Дударя стало відомо, що громада об’єднала 14 сіл, загальна площа території 20600 гектар. Середній земельний пай складає 4.46 га. В ОТГ налічується 3876 жителів, із них мають 14 депутатів місцевої ради, 14 членів виконавчого комітету.

При плануванні бюджету на 2016 рік було заплановано 11,274 мільйони гривень, а по факту бюджет виконано на 17,827 млн. гривень, що перевищує показник власних надходжень на 6,553 млн. гривень.

 Білозерка.info

Іван Іванович повідомив, що ОТГ отримала субвенцію у 2016 році із державного бюджету на вирішення соціально-побутових проблем у сумі 4,371 млн. гривень. Це дало змогу:

– прокласти 1.5 км асфальтованої дороги,

– зробити вуличне освітлення, 

– капітально відремонтувати приміщення місцевої лікарні, придбали нові меблі, 

– придбати нове обладнання для стоматологічного кабінету,

– придбати 10 комп’ютерів і мультимедійну дошку у школу, 

– відремонтували водогін,

– встановити нову башту з водо-забезпечення,

– за надані кошти купити новий трактор МТЗ-80, новий причеп, плуг і косарку для трави за 450000 гривень.

Для вирішення проблем інфраструктури у 2017 році очікують фінансову підтримку із державного бюджету у сумі 4 мільйони гривень, яка надійде рівними частинами протягом 2017 року.

 Білозерка.info

Голова повідомив, що повністю і вчасно отримали освітню і медичну субвенцію із державного бюджету для здійснення платежів у повному обсязі у сумі 5,95 млн. гривень, при цьому кількість дітей від 0 до 16 років становить 226 дітей. При цьому у всіх селах збережено бібліотеки, сільські клуби, школи і дитячі садки.

Всього штат ОТГ складає 161 працівник, із них мають свій власний відділ освіти у кількості 3 спеціалістів.

Я запитав у сільского голови: “Якщо повернути час на 1.5 роки назад ви б погодились на об’єднання чи вже ні?”

Іван Іванович відповів: “Я запізнився на два роки, щоб повернути час назад яб об’єднався ще у 2013 році. Я за об’єднання і перспективу розвитку своєї рідної Кочубеївської громади”.

 Білозерка.info

Під час зустрічі всі поводились дружно, спілкувалися, ділилися враженням і спогадами.

Відвідавши цю маленьку ОТГромаду, я впевнений, що перспектива наших територій, яка більша за площею, за населенням, за розвитком інфраструктури, за кількістю дітей, буде набагато більша, стабільніша і перспективніша.

Давайте об’єднаємося заради розвитку наших громад.

Конспектував і підготовив Іван Самойленко, Широкобалківський сільський голова

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info