20.8 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

Допомога ВПО: що зміниться з нового року

Наступного року зміниться порядок нарахування певної допомоги та пільг українцям. Згідно з постановою Кабміну №1320, автоматичне нарахування державної соціальної допомоги та пільг під час воєнного стану припиняється. Зокрема, йдеться про допомогу на проживання ВПО.
Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено тільки для тих, хто проживає на окупованих територіях або де ведуться бойові дії.
У разі виключення територіальної громади з цього переліку державна соціальна допомога та пільги продовжують виплачуватись протягом місяця, в якому територіальна громада виключена з переліку, та протягом наступного місяця після його виключення.
У разі, коли в період запровадження воєнного стану виявлено відомості, що вплинули або які могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та визначення її розміру, виплата такої допомоги припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому виявлено відомості.

 

Що потрібно зробити, щоб отримувати соціальні виплати у 2023 році
Як пише видання zn.ua, ті, хто раніше отримував допомогу автоматично, зараз проживає за межами громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації, щоб надалі отримувати виплати необхідно з 1 січня 2023 року подати відповідну заяву. Звернутися для цього потрібно до представників громад чи ЦНАП із пакетом документів.
Органи соціального захисту населення зобов’язані поінформувати пільговиків та одержувачів допомоги про припинення виплат або пільг шляхом надсилання повідомлення поштою, електронною поштою або засобами мобільного зв’язку та роз’яснити необхідність звернення з 1 січня 2023 року для продовження виплат чи пільг.
Перерахунок пільг здійснюється органами Пенсійного фонду після 1 січня 2023 року щодо поводження з необхідними документами. При цьому виплачені під час воєнного стану кошти на момент подання нових заяв та документів не підлягають поверненню.

Фото: vn.20minut.ua

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info