21.7 C
Kherson
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Останні новини

Безоплатна правова допомога соціально незахищеним верствам населення   

               Білозерка.info                                                                                     

Згідно з ч.1 ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як забезпечення доступу до правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги. Особи, віднесені до переліку категорій відповідно до ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” мають право на складання документів процесуального характеру та представництво інтересів в суді.

На теперішній час на території селища Білозерка та Білозерського району таку правову допомогу надає  Білозерське бюро правової допомоги.   З початку року до бюро найчастіше громадяни зверталися з таких правових питань: щодо отримання соціальної допомоги, про порядок поновлення строку на прийняття спадщини, порядку стягнення аліментів, розірвання шлюбу. оренди землі, надання пільг малозабезпеченій сім’ї з неповнолітніми дітьми, оформлення субсидій, оформлення спадщини та інші.                            

Зокрема, минулого місяця до  бюро  звернулася громадянка, з питання розірвання шлюбу,  яке вона болісно переживала і  потребувала якнайшвидшого вирішення, але не  мала достатніх фінансових можливостей. Також вона,  потребувала представництва своїх інтересів у суді. Зі свого боку, фахівці бюро  доклали максимум зусиль, щоб компетентно їй допомогти. По цьому зверненню підготували позовну заяву про розірвання шлюбу  до суду з здійсненнням представництва інтересів особи в суді. Отже, не маючи достатніх фінансових можливостей, громадянка  звернувшися  до бюро – отримала допомогу кваліфікованого спеціаліста, який надаватиме свої послуги безоплатно.

Повідомляємо! На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017року №638-Р  та Наказу Міністерства юстиції України від 09.10.2017року№3743/7стартував загальнонаціональний право-просвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО

Пріоритетною тематикою кампанії  визначено права громадян у сфері доступу до правосуддя, захист прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.             

Отримати правову допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Звернутися до Білозерського бюро правової допомоги можна за:

  • адресою: 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул.Свободи , 108 
  • телефоном: (05547) 33-2-60; (068) 364-86-28. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної  правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info