Доки світ говорить про безпеку дітей, Росія продовжує їх вбивати

0
122

Сьогодні – Міжнародний день захисту. Свято,котре привертає увагу світу до прав дітей – на життя, свободу думки, відпочинок, можливості. І в той час, коли міжнародна спільнота говорить про безпеку і надійний захист дітей від насилля, Росія продовжує вбивати маленьких українців.

Сотні дітей в Україні були скалічені чи вбиті росіянами з початку великомасштабної війни. Діти стають жертвами ракетних, артилерійських та авіаударів по Україні, і зазнають страт на окупованих територіях. Російські окупанти самі цинічно зізнавалися у вбивствах дітей в захоплених населених пунктах. Моторошу статистику озвучили днями в Офісі генерального прокурора.

Там повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україні загинуло 550  дітей. Поранень різного ступеня тяжкості зазнали 1354 дитини.

Проте, як сказав генеральний прокурор Андрій Костін: “Вже одного перерваного дитячого життя достатньо, щоб вимагати максимального покарання для тих, хто віддав злочинні накази розпочати цю криваву, варварську війну”.

Найбільше постраждало дітей у таких областях:

  • Донецькій — 534;
  • Харківській — 379;
  • Херсонській — 152;
  • Дніпропетровській — 139;
  • Київській — 130;
  • Запорізькій — 108;
  • Миколаївській — 107.

Викрадення і повернення з РФ українських дітей

Офісу омбудсмена України відомо про 19 546 зафіксованих випадків примусового переміщення на тимчасово окуповані території України або депортації росією українських дітей.

На сьогодні від початку повномасштабного вторгнення Україні вдалося повернути з Росії лише 400 дітей. Про це заявила уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук. За її словами, 4-й пункт Формули миру Володимира Зеленського стосується повернення всіх військовополонених та депортованих, у тому числі й українських дітей.

Допомога дітям, що постраждали під час війни

Держава та міжнародні організації продовжують надавати фінансову допомогу на дітей, які постараждали від війни.

Виплат для дітей, які втратили батьків під час війни

На кожну сироту або дитину, яка позбавлена батьківського піклування, держава виплачує: 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дітей до шести років — 5503 грн/міс; для дітей 6–18 років — 6860 грн/міс); 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини з інвалідністю відповідного віку (діти до шести років — 7704 грн/міс; для дітей 6–18 років — 9604 грн/міс).

Виплати на дітей ВПО

Така допомога надається дітям, які разом з батьками стали внутрішньо переміщеними особами через повномасштабну війну в Україні. Для осіб з інвалідністю та дітей сума щомісячних виплат 3 тис. грн.

Допомога на дітей з багатодітної сім’ї

За законом України, коли у подружжя понад троє дітей, то їм надають статус багатодітної сім’ї. Розмір допомоги багатодітним становив 2 100 грн. Ця допомога призначається на третю і кожну наступну дитину. Виплачується допомога щомісяця до моменту, коли дитина досягне 6 років.Якщо в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, виплата здійснюється на кожну дитину.
Щоб оформити допомогу, одному з батьків необхідно звернутися із заявою до органу соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку

Держава виплачує таку допомогу опікунам дітей, які позбавлені батьківського піклування. Гроші є власністю дитини: на дітей до 6 років – 4544 грн; на дітей від 6 до 18 років – 5666 грн.

Головне фото: Associated Press

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь