Додаткові 19 мільйонів від держави для Музиківської громади. Куди підуть гроші?

0
209

Громади Херсонщини на початку року отримали додаткові дотації на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих та інших постраждалих територій України, відповідно до розпорядження КМУ від 23 лютого 2024 р. № 148-р. Згідно з цим документом,  Музиківська громада отримала додаткові 19 мільйонів 617,8 тисячі гривень. 

Вже у квітні Ігор Підгородецький, начальник Музиківської сільської військової адміністрації, вніс зміни до бюджету громади на 2024 рік та розподілив понад 19 мільйонів гривень.


Далі про найбільші статті видатків, які заплановані у розпорядження начальника СВА:

⚫Майже 7 мільйонів гривень направлено на забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства, тобто на підтримку місцевих комунальних підприємств та їх мереж. 4 мільйони 102,9 тисячі гривень – це кошти загального фонду, а 2 мільйони 880 тисяч гривень – спеціального фонду місцевого бюджету. 

КП “Струмок-2” отримає 1,2 мільйона гривень на поточний ремонт водопровідної мережі, прогнозованою протяжністю 1 220 м та 2 мільйони 160 тисяч гривень – на проведення капітального ремонту 3-х свердловин.

Решту отримає Музиківське КП, зокрема на: 

  • 2 мільйони 471 тисяча гривень  – на поточний ремонт водопровідної мережі в селі Музиківка прогнозованою протяжністю 2 471 метр. Для реалізації цього проєкту більшу частину матеріалів для ремонту надає благодійна організація,
  • 720 000,00 грн – на проведення капітального ремонту свердловини;
  • 200 тисяч гривень – на придбання матеріалів та встановлення огорожі,
  • 174,5 тисячі гривень – на  обслуговування та ремонт пожежних автомобілів, страхування машин та працівників, придбання палива тощо.

 

5 мільйонів гривень спрямують на проведення поточних ремонтів дорожнього покриття по вулицях громади.

⚫ Ще  5 мільйонів гривень “заховають” до резервного фонду. Ці кошти – на  непередбачені видатки.

1 мільйон гривень додатково виділили на продовження капітального ремонту укриття в одному з ліцеїв.

462 тисячі  гривень спрямують на проведення поточного ремонту адміністративних приміщень сільської ради та придбання жалюзі. 

⚫392 тисячі гривень використають на придбання обладнання та монтаж системи оповіщення в с. Загорянівка та с. Східне (встановлення 2-х вузлів оповіщення);

⚫291,5 тисячі гривень запланували на придбання будівельних матеріалів та обладнання для проведення поточних ремонтів приміщень освітніх закладів;

⚫230 тисячі гривень виділили на збільшення фінансування програм соціального захисту «Турбота» та «Підтримка внутрішньо переміщених осіб» 

 

⚫Не забули посадовці і про підтримку Збройних сил України. На це запланували пів мільйона гривень:

  • 200 тисяч гривень передадуть одній з військових частин на закупівлю запасних частин, майна та обладнання необхідного для транспортних засобів, які задіяні в обороні територій.
  • 300 тисяч гривень використають на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів, з якою  допоможе Чорнобаївська сільська територіальна громада.

Згідно з постановою КМУ додаткові дотації отримали також й інші громади колишнього Білозерського району:

  • Чорнобаївська громада – 12 мільйонів 585,6 тисячі гривень;
  • Станіславська громада – 10 мільйонів 744,3 тисячі гривень;
  • Білозерська громада – 16 мільйонів 789,7 тисячі гривень;
  • Дар’ївська громада – 10 мільйонів 785,1 тисячі гривень.

На жаль не всі громади оприлюднили розпорядження про використання даних коштів. А от спеціалісти Музиківської сільської традиційно оприлюднюють і проєкти розпоряджень, і затверджені нормативні акти. Про механізми залучення громадян до процесу прийняття рішень не зазначено, але сподіваємось, що хоча б частково і ця можливість підвищити рівень довіри до влади у громаді використовується. 

Підготувала Погрібна Людмила

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь