Добірка корисних посилань та навчальних платформ для успішного старту громадської організації

0
133
Команда Білозерського ресурсного центру для неурядового сектору підготувала добірку корисних посилань, сайтів та навчальних платформ для саморозвитку активістів та успішного старту громадської організації. Ці ресурси можуть допомогти розібратися в тонкощах громадської діяльності, залучення ресурсів для розвитку вашої громади та підготовки перших проєктів.
Як і будь-яка інша сфера, громадська діяльність потребує часу, мотивації, належної підготовки та допитливості. Набратися мотивації та вгамувати допитливість, ви можете на інтернет-платформах, де громадські організації розповідають про свою діяльність, оголошують відбори учасників своїх заходів, в т.ч. навчальних, а міжнародні організації-донори розміщують інформацію про конкурси проєктних пропозицій.
Щоб знайти можливості, партнерів та новації ми користуємося сайтами:
На кожному з цих сайтів можна підписатися на електронну розсилку і ви будете кожного дня на електронну пошту отримувати збірку новин, оголошень, можливостей.

На вищезазначених сайтах є окремі рубрики #Навчання, де можна знайти інформацію про безкоштовні навчальні тренінги на різноманітну тематику. Також є безкоштовні сертифіковані онлайн-курси, що допомагають громадським активістам підвищити свою кваліфікацію, не виходячи з дому і навчаючись у зручний час. Деякі з цих курсів ми пройшли самі і радимо вам:

  • Почати навчання рекомендуємо з курсу – “Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив” – https://vumonline.ua/course/do-you-have-an-idea-embody/Цей курс для всіх, хто хоче реалізовуватись, вдосконалюватись та мотивувати в соціальній діяльності. При побудові курсу використовувалась методологія програми «Активні Громадяни» Британської Ради, яка реалізується у 68-ми країнах світу та активно діяла на Херсонщині.
  • “Від ідеї до змін: проєктний менеджмент для соціальних ініціатив” – https://vumonline.ua/course/from-ideas-to-changes/Він допоможе вам зрозуміти, як формувати команду проєкту та планувати перші кроки реалізації; як шукати партнерів та залучати владу; як здійснювати закупівлі та організовувати заходи; як проводити моніторинг та оцінку проєкту; як правильно звітувати та забезпечувати сталість проєкту.
  • Онлайн-курс «Основи проєктного менеджменту» на платформі Prometheushttps://prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometheus…Він розкриє вам ключові елементи повного циклу проєкту з детальними поясненнями, прикладами та додатковими матеріалами, що допоможуть вам ефективніше та якісніше пропрацювати проєкт. Ми дуже любимо #Prometheus – там курсів дуже багато, на будь-який смак, переважно безкоштовні і дуже високої якості!
  • Громадська діяльність базується на волонтерстві, а з повномасштабним вторгненням волонтерство стало потужним рухом, тому важливо розуміти, що це таке і як працює. В цьому допоможе онлайн курс “Волонтерство під час війни” – https://prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometheus+VW101…
  • “Гості чи сусіди: як згуртувати громаду для соціальних змін” – https://prometheus.org.ua/…/course-v1:Prometheus…

    Він буде особливо цікавим працівникам і працівницям органів місцевого самоврядування, що працюють у галузі соціальних послуг, планування, освіти, культури, молоді та займаються проблемами розвитку громад.

А ще обов’язково підписуйтесь на фейсбук сторінки ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” та Білозерський ресурсний центр для неурядового сектору! Ми щедро ділимось власним досвідом, успіхом та невдачами!

Регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот створені та працюють як інституційні осередки розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівні, в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь