До Правдиного повернулося майже шістсот мешканців

0
96

До повномасштабного вторгнення росії на територію України у трьох селах Правдинського старостату проживало понад дві тисячі осіб. В період окупації та активних бойових дій тут залишилося менше двохсот людей. Сьогодні до старостату повернулася третина населення.


Як розповідає староста Любов Шевченко, наразі у Правдиному проживає близько шестисот осіб, у Таврійському та Новій Зорі – майже 160.
Після звільнення цих сіл місцеві мешканці, які пережили справжнє пекло війни, поступово повертаються до звичного життя – відбудовують зруйновані оселі та намагаються засадити городи.
Енергетики майже повністю відновили підвідну лінію електропостачання до населених пунктів старостату. Мешканці Правдиного вже мають можливість підключити оселі до електропостачання. Аби подати електроенергію до Таврійського потрібно розмінувати ще 750 метрів, на яких знаходяться електроопори.


Через мінну небезпеку весняна посівна кампанія у старостаті не розпочалася. Піротехніки продовжують розміновувати об’єкти цивільної інфраструктури. Але це буде нешвидко, враховуючи тривалість бойових дій у Правдиному. Роботи у саперів ще дуже багато…

Централізоване водопостачання у Прадиному поки що відсутнє, адже окупанти фактично повністю знищили водогін. Єдиний спосіб зробити запаси води – генератори на свердловинах, якими забезпечили благодійники. Комунгоспи у старостаті наразі не працюють, оскільки більшість комунальників вимушені були евакуюватися. Сьогодні Білозерська військова адміністрація працює над вирішенням цього питання, а також у плані залучення донорських коштів на обладнання для комунгоспів.
Не менш проблематична ситуація склалася сьогодні і з газопостачанням. Наразі спеціалісти Херсонгазу обстежують мережу, пошкоджену внаслідок ворожих обстрілів. Проте, коли саме у населених пунктах старостату з’явиться блакитне паливо, наразі сказати важко.
Після деокупації Білозерської громади та відновлення мосту через зрошувальний канал поблизу Правдиного, поновилося пасажирське транспортне сполучення зі старостатом. Наразі до населеного пункту здійснюється один рейс на день. Місцеві мешканці можуть виїхати до Херсона о сьомій ранку і сісти на автобус з міста о першій дня.
Мобільний зв’язок у Правдинському старостаті поки що нестабільний. У Правдиному і Таврійському працюють Старлінки, заживлено вишку компанії Київстар, а от мобільна вежа Водафон на даний залишається не задіяною.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь