17 C
Kherson
Субота, 16 Вересня, 2023

Останні новини

До олександрівців повернулося світло

Сьогодні в Олександрівці з’явилася електроенергія. Напругу поки що подали до трьох будинків та магазину, проте це лише початок відновлення електропостачання села.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Станіславський сільський голова Іван Самойленко.
«Сьогодні о 16.00 ми підключили Олександрівку до електромережі, відремонтувавши лінію протяжністю 7300 метрів ПЛ-10кВ. Наразі заживили один трансформатор по вулиці Нова. Світло з’явилося у трьох будинках та магазині», – розповів очільник громади.
Наразі для відновлення світла на Херсонщині працює 24 бригади – це 116 робітників та 45 одиниць техніки. Минулої доби бригади працювали на лініях, що живлять Костирку, Архангельське, Білоусове, Миролюбівку, Нововознесенське, Борозенське, Кізомис, Правдине та Посад-Покровське.
Серед п’яти громад Білозерщини найбільш складна ситуація склалася у Дар’ївській громаді. Без електропостачання знаходяться усі шістнадцять населених пунктів громади. Через щоденні обстріли сіл громади, які знаходяться на правому березі Дніпра, енергетики не мають можливості відремонтувати лінії електропередачі. Крім того, ситуацію ускладнює відсутність транспортного сполучення із громадою, спричиненої руйнацією Дар’ївського мосту. Дістатися об’їзним шляхом до громади дуже проблематично.

6 лютого у будинках мешканців Олександрівки з’явилося блакитне паливо. До газопровідної мережі підключили оселі, господарі яких повернулися додому після звільнення правобережної Херсонщини.
В АТ «Херсонгаз» зазначають, що налагодження газопостачання в Олександрівці складна та дуже ризикована справа, адже територія населеного пункту тотально замінована. Підвідний газопровід середнього тиску практично зруйнований, тож трубопровід до кожного будинку довелося робити майже з нуля.

За словами сільського голови, до війни в Олександрівці проживали 2226 чоловік у 928 будинках. Протягом всього періоду окупації в селі залишалося 18 чоловік, які ховалися від обстрілів у підвалах. Сьогодні в Олександрівці мешкає 172 особи. Внаслідок ворожих атак у населеному пункті пошкоджено 95% приватних домоволодінь. Проте люди, які вимушені були виїхати з Олександрівки, планують повернутися додому.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info