2.4 C
Kherson
Неділя, 10 Грудня, 2023

Останні новини

До кінця року в Музиківській ОТГ відремонтують дитячий садок та частину дороги «Східне – Загорянівка до М -14»

23 січня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїм заступником Євгеном Рищуком перебував з робочим візитом у Музиківській ОТГ Білозерського району. Програмою поїздки було передбачено огляд об’єктів інфраструктури, підприємств та закладів освіти громади.

У с. Музиківка очільник області  оглянув майданчик під фотогальванічну електростанцію, будівництво якої планують розпочати вже у лютому цього року. Площа об’єкту становитиме 7,0 га, загальна потужність ­– 5,0 МВт. Це вже друга ФЕС, яка розташовуватиметься у Білозерському районі. Першу (потужністю 9 МВт) було відкрито 12 червня 2017 року. Серед підприємств, які перевірив голова Херсонської облдержадміністрації був біогазовий завод, що спеціалізується на утилізації біологічних відходів від птахофабрики в с. Східне та виробляє з них електроенергію. Цей процес здійснюється двома модульними когенераційними біогазовими установками потужністю 1560 кВт кожна (сумарно 3,12МВт). У 2017 році ТОВ «Комерцбудпласт», який обслуговує підприємство, заключив договір з ДП «Енергоринок» на продаж електричної енергії за «зеленим тарифом». І за підсумками минулого року корисний відпуск електроенергії становить більше 4 млн кВт.

Також Андрій Гордєєв оглянув сервісно-забійний цех сімейного обслуговуючого кооперативу «Маяк», створений за підтримки програми USAID, Музиківської ОТГ і Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації, і введений в експлуатацію 14 грудня 2017.

Окрему увагу було приділено Музиківському дитячому садку. З минулого року тут тривають ремонтні роботи, у ході яких вже освоєно більше 3 млн грн й заплановано залучити ще 8 млн грн на реконструювання та облаштування 180-ти місць.  

Огляд Східненської ЗОШ І-ІІІ ступенів показав, що в результаті децентралізації для розвитку цього навчального закладу з’явилися нові можливості. За рік утворення громади проведено роботи по укріпленню стін будівлі школи, облаштовано відмостку та цоколь, що врятувало приміщення від руйнування, полагоджено шкільний автобус, здійснено поточний ремонт системи опалення та капітальний – спортивного залу, який не функціонував 7 років. Крім того, відновлювальні роботи здійснено й у місцевому будинку культури.

У ході робочої поїздки очільник області Андрій Гордєєв оглянув  ділянку дороги Східне – Загорянівка, яка потребує капітального ремонту.

Підбиваючи підсумки робочого візиту до Музиківської ОТГ, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв наголосив: «За час, який існує громада (від 4 липня 2016 року) вже видно конкретні результати: бюджет наповнюється, села розвиваються, впроваджуються унікальні інвестиційні проекти та багато іншого. Ми будемо підтримувати розвиток громади й допомагатимемо у вирішенні нагальних проблем. Зокрема, до кінця року відбудуємо дитячий садок та частково відремонтуємо проблемну ділянку автошляху «Східне – Загорянівка до М -14». Загальна кошторисна вартість проекту у поточних цінах станом на кінець минулого року складає майже 162 млн гр».

Джерело: Херсонська ОДА

 

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info