Дніпровський осетровий завод повністю затопило

0
360

Внаслідок руйнації Каховської ГЕС повністю затоплений єдиний державний осетровий завод в Україні, розташований у селі Дніпровське.

Про це повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Знищення підприємства – пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах.

Збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Усього, за попередніми розрахунками, загальні збитки складуть до 10,5 млрд грн.

Місцеві мешканці Дніпровського розповідають, що рівень води у Кошовій піднявся на 5-6 метрів. Окрім осетрового заводу під водою опинився і комплекс відпочинку “Дельта Дніпра”. Не дивлячись на катастрофу, вчора окупанти знову обстріляли населений пункт. На щастя, обійшлося без жертв серед людей.

Відео із соціальних мереж

За інформацією МВС, станом на 16.00 із затоплених районів Херсонщини евакуювали 1854 жителів. Через підрив Каховської ГЕС підтоплено десятки населених пунктів Херсонщини. А у самому Херсоні у воді – 1802 будинки.

Під час сьогоднішнього візиту на Херсонщину Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що правоохоронці шукають шляхи евакуації наших громадян з лівого берега.

До суходолу рятувальники і поліцейські евакуюють не лише людей, а й хатніх тварин, яких вдається врятувати. Після цього потерпілих доправляють до пунктів надання допомоги.

 «Штаб буде працювати цілодобово – скільки буде необхідно. Разом із тим ми працюємо над задачами, які стоятимуть перед нами коли вода піде. Роботи дуже багато. В першу чергу це буде стосуватися екологічного забруднення. 150 тонн мастила витекло із машинного залу під час підриву ГЕС», – додав Ігор Клименко.

Фото – Міністерства аграрної політики та продовольства.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь