Для розмінування Херсонщини потрібна армія саперів

0
108

За тиждень зведений загін розмінування Національної гвардії України обстежив на Херсонщині близько 370 гектарів місцевості, 1,5 кілометра доріг, 9,6 кілометра ліній електропередач і знешкодив 45 вибухонебезпечних предметів.
Про це під час брифінгу в Military Media Center повідомив заступник директора Департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.
Розмінування правобережжя Херсонщини триває, але його темпи досить повільні. Залучивши усі наявні ресурси, українським саперам вдалось на сьогодні розмінувати лише 5% звільненої частини області.
Під час спілкування з журналістами телеканалу FREEДОМ начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін зазначив, що у нинішньому темпі на розмінування піде не один рік.

“Зараз, якщо брати всю розміновану територію – це всього 32 тисячі гектарів. Це – 5%, адже перевірки і розмінування потребують 680 тисяч гектарів. На сьогодні виявлено і знешкоджено близько 60 тисяч вибухонебезпечних предметів. Щодня розмінуванням займається 300-350 саперів. Це здебільшого військові, також ДСНСники, представники Нацполіції та ще компанія, що займається розмінуванням за гроші – “Укроборонсервіс””, – зазначив голова ОВА.

За словами Олександра Прокудіна, фахівців із розмінування критично не вистачає. За підрахунками ОВА, зараз тільки на правобережжі Херсонщини є потреба у тисячах додаткових саперів.

“Нам потрібна ціла армія саперів. Якщо у нас їх буде кілька тисяч, на знешкодження всіх вибухонебезпечних об’єктів піде 1-2 роки. З наявними силами процес розмінування області може затягнутись на 10-15 років”, – підсумував він.

Фото: ks.dsns.gov.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь