38.1 C
Kherson
П’ятниця, 12 Липня, 2024

Останні новини

Для пільгових категорій громадян діють житлові програми

З метою поліпшення своїх житлових умов жителі області мають можливість взяти участь на пільгових умовах у державних та місцевих житлових програмах Держмолодьжитла, термін дії яких визначено до 2022 року, повідомляє Херсонська ОДА

Держава надає підтримку в отриманні доступного житла громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, значна фінансова допомога передбачена внутрішньо переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

Так, для учасників цієї пільгової категорії громадян у межах програми «Доступне житло» передбачена безповоротна фінансова підтримка від держави у розмірі 50% від нормативної вартості цього житла, а для інших категорій громадян – 30%. У поточному році на цю програму з державного бюджету виділено 400 млн грн, з них на Херсонщину – 10 млн грн. До кінця року отримають державну підтримку на поліпшення житлових умов майже 30 родин міста та області.

Херсонське регіональне управління Держмолодьжитла також реалізує Програму отримання кредиту на будівництво (реконструкції) та придбання житла за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла під 15,5 % річних на термін погашення кредиту до 20 років. 

Одна з найдоступніших та популярних житлових програм серед молоді – це Державна програма забезпечення молоді житлом. Останні 6 років надання пільгових кредитів молоді на будівництво (придбання) житла здійснюється лише за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Так, у  межах обласної програми молодіжного житлового кредитування (для молоді віком від 18 до 35 років включно) передбачено надання пільгових кредитів на будівництво житла терміном погашення до 30 років на умовах: 3% річних у разі відсутності дітей, 0% у разі наявності однієї дитини, зменшення суми зобов’язань за кредитом на 25% та 50% відповідно у разі наявності двох або трьох чи більше дітей в родині. Також для учасників АТО/ООС передбачено ще додаткова пільга у розмірі 25% на погашення залишку зобов’язань за кредитом.

Вперше державою в листопаді поточного року впроваджено Програму пільгового кредитування учасників антитерористичної операції (АТО) та/або учасників проведення операції Об’єднаних сил (ООС) та внутрішньо переміщених осіб на придбання житла під 3% річних у гривні на термін до 20 років (Постанова КМУ від 27.11.2019 № 980). На цю Програму в грудні поточного року Урядом виділено 200 млн грн, з яких на Херсон спрямовано 2,1 млн грн. За рахунок цих коштів 4 родини цієї пільгової категорії зможуть придбати житло.

Для отримання більш детальної інформації про умови участі у діючих житлових програмах рекомендуємо особисто завітати до Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла (місцезнаходження: пр.200-річчя Херсона, буд.38, корп. 6, м. Херсон, 73000, тел.(0552) 43-04-45) або ознайомитись на сайті регіонального управління Держмолодьжитла http://khn.molod-kredit.gov.ua у розділі «Житлові програми». Також запрошуємо оперативно подавати свої заяви та документи онлайн на сайті.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info