“Діти війни” з Херсонщини можуть отримати грошову допомогу

0
1048

У Херсонській області діє програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2021-2025 роки. Обласна влада ухвалила рішення про матеріальну допомогу на оздоровлення та реабілітацію для школярів зі статусом постраждалих від воєнних дій.

Про це нашому виданню розповіла Ольга Зубко, начальниця відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та з питань ветеранської політики Херсонської РВА.

“Мешканці Херсонської області віком від 7 до 18 років зі статусом дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій, можуть отримати одноразову грошову допомогу на оздоровлення і психологічну реабілітацію один раз на рік” , – говорить посадовиця.

Так, за словами Ольги Анатоліївни, згідно з розпорядженням начальника ХОВА Олександра Прокудіна №71 від 13 лютого 2024 року затверджено Порядок надання щорічної одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення та/або психологічну реабілітацію дітей, які постраждали від збройної агресії РФ проти України. Допомога надається за рахунок коштів обласного бюджету.

“Отримати кошти на оздоровлення можуть діти від 7 до 18 років, місце проживання (перебування) яких задеклароване/зареєстроване на території Херсонської області та які мають цей статус. Для цього потрібна заява законного представника дитини (заявника) до управління соціальної політики Херсонської РДА. Розмір допомоги – до 20 тисяч гривень”, – говорить Ольга Зубко.

Разом із заявою треба подати наступні документи:

  • копію паспорта громадянина України (іншого документа, що посвідчує особу заявника);
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду платника податків;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію паспорта дитини (або ID-картки);
  • копію документа, який підтверджує встановлення опіки над дитиною (за наявності);
  • довідку із зазначенням реквізитів рахунка заявника в банку за стандартом IBAN;
  • копію витягу з реєстру територіальної громади, що містить інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) особи;
  • копію відповідного рішення про надання дитині статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
  • копію путівки або договору про надання послуг з оздоровлення та/або психологічної реабілітації.
“Тобто батьки або опікуни можуть придбати дитині путівку до оздоровчого табору та отримати компенсацію за це з обласного бюджету”, — уточнила пані Ольга.

Заява про надання одноразової матеріальної допомоги розглядається впродовж 5 робочих днів з дня її надходження. Якщо висновок комісії позитивний, то розпорядження про надання цієї допомоги протягом двох робочих днів направляється до Херсонського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Якщо заявнику відмовлено (подав недостовірну інформацію, повторно звернувся у цьому ж році, не надав потрібні документи) — то він теж отримає відповідне рішення.

За більш детальною інформацією можна звернутися за телефоном “Гарячої лінії” відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та з питань ветеранської політики УСП Херсонської РДА: +380665806651.

Фото: pon.org.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь