Держава надає компенсацію для відбудови осель на власній землі

0
494

Власники знищеного або пошкдженого через бойові дії житла можуть подати заяву на компенсацію до державної програми “єВідновлення” та звести новий будинок на своїй території.
Про це повідомило Мінреінтеграції України у Facebook.
В Україні стартував новий етап програми “єВідновлення”. Власники зруйнованих приватних будинків мають можливість отримати виплату та відбудувати нове житло на своїй земельній ділянці.
Міністерство цифрової трансформації України надало чіткий алгоритм дій у даному випадку.
Щоб подати заяву про виплати за знищене майно та розпочати будівництво, необхідно:
• Увійти в застосунок “Дія” й оновити його.
• Вибрати в розділі “Сервіси” – “єВідновлення”.
• Повідомити про знищене майно. Якщо зробили це раніше, то повторно не потрібно.
• Вибрати “Заяви про виплату” – “Тип компенсації” – “Грошова виплата”.
• Заповнити заяву.
Комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації протягом 30 днів. Після цього нарахують виплати, про що власника сповістять додатково.
Якщо будинок мав декілька співвласників, можна подати одну спільну заяву або кілька окремих. Кожен отримає компенсацію відповідно до своєї частки у власності.
Гроші надходитимуть двома траншами по 50%. Між ними потрібно буде надати проміжний звіт.
Подати заяву про зарахування коштів на картку можна лише після припинення права власності на знищений об’єкт та подачі повідомлення про початок будівельних робіт.
Гроші з картки можна витратити тільки в будівельних магазинах і у підрядників, які беруть участь у програмі “єВідновлення”. Повний перелік таких магазинів доступний за посиланням.

  • На території Посад-Покровського продовжується відбудова. Наразі за планом йде закладка фундаментів ще для чотирьох будинків. Площа кожної будівлі складає 90 кв м. Загалом зведуть 22 таких приватних оселі.
  • Внаслідок російської агресії у Дар’ївській громаді пошкоджено понад 1000 будинків, частина з яких – повністю зруйнована. Власники таких осель вже одержують житлові сертифікати державної програми “єВідновлення”. Станом на 25 січня 2024 року їх отримала 21 родина.
  • ГО “Центр соціального партнерства “Перспектива” надає внутрішньо переміщеним особам з Херсонської області прихисток на 21 день. Благодійний фонд Mercy Corps з Великобританії став донатором цих прихистків у Миколаєві: двох приватних будинків з гарним ремонтом, з усіма зручностями для ВПО з Херсонщини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь