28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Держава на захисті прав дітей

 Білозерка.info

В разі, якщо батьки не можуть домовитись між собою про визначення способу участі у вихованні дитини того з батьків, який проживає окремо від дитини, такі питання розглядаються на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації. За результатами розгляду орган опіки та піклування приймає відповідне рішення. 
28 лютого 2019 року відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.
На комісії було розглянуто 11 питань, серед яких:

про доцільність позбавлення батьківських прав громадян;

про доцільність відібрання дітей без позбавлення батьківських прав громадян;

про визначення способу участі батька у вихованні дитини;

про доцільність продовження терміну перебування дітей в інтернатному закладі;

про надання дозволів громадянам на укладення договорів дарування житлових будинків та земельних ділянок, право користування якими мають діти;

про надання дозволу громадянці на укладення договору оренди земельної ділянки, право власності по 1/2 якої мають діти;

про надання дозволу громадянам на укладення від імені дитини договору про поділ спадкового майна після померлого батька;

про звільнення громадянина від обов’язків опікуна;

про звіт опікуна про стан збереження нерухомого майна дитини позбавленої батьківського піклування;

про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На засідання були запрошені члени сімей. Всі питання розглянуто, прийнято рішення які відповідають інтересам дітей. Члени комісії надали рекомендації батькам щодо уникнення конфліктів, налагодження стосунків, розв’язання спорів, роз’яснили норми чинного законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2018 №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» затверджено Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини. Пунктом 73 зазначеної постанови передбачено, що у разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один із батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (в разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини.
Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, у разі можливості з іншими родичами дитини, а також звертається до соціального закладу та/або фахівця із соціальної роботи щодо забезпечення проведення оцінки потреб батьків з метою встановлення здатності матері, батька виконувати обов’язки щодо виховання дитини та догляду за нею. До уваги беруться ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров’я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.
Після з’ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок.
Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються рішенням районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади з урахуванням висновку служби у справах дітей.

 Джерело: Білозерська РДА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info