Дар’ївська сільська рада проводить опитування щодо пріоритетів відновлення громади

0
129

У Дар’ївській громаді оголосили про старт опитування, яке стосується пріоритетних напрямків відновлення інфраструктури.

Про це повідомила Дар’ївська сільська рада у Facebook.

«Просимо всіх долучитися до нашого проєкту по визначенню пріоритетів розвитку громади. Запрошуємо всіх небайдужих пройти за посиланням та дати відповідь на декілька запитань . Ваша участь – це ваша особиста причетність до життя громади та її відродження. Незалежно від того, де ви зараз перебуваєте, долучайтесь! Разом ми – сила!» – йдеться у повідомленні.

В анкеті є запитання про найбільш гострі та першочергові проблеми Дар’ївської ТГ (окрім обстрілів). Респонденти можуть обрати такі варіанти актуальних проблем, як відключення газу, води, світла, Інтернету; проблеми з прибиранням вулиць; невчасне вивезення сміття; бродячі тварини; труднощі з працевлаштуванням; наслідки затоплення території Дар’ївської ТГ після підриву греблі Каховської ГЕС; складнощі з отриманням медичної допомоги;  відсутність соціальної пральні; несправедливий розподіл гуманітарної допомоги.

Автори опитування цікавляться, у консультаціях яких спеціалістів жителі громади мають потребу: оплата за комунальні послуги; оформлення статусу ВПО, пенсії, паспортів, посвідчень, питання; працевлаштування; отримання компенсації за пошкоджене під час війни майно; психологічна допомога.

Думка громади буде важлива щодо пріоритетів відновлення: кабельного Інтернету, роботи шкіл та дитсадків, лікарень, закладів сфери послуг; культурного життя; зруйнованих будинків; будівництва укриттів, бомбосховищ, доріг.

Місцевим жителям пропонують обрати три найважливіші речі, з яких треба починати відновлення територіальної громади. Це пошук інвесторів, виявлення та притягнення до відповідальності колаборантів, розробка концепції (плану, стратегії) відновлення, повернення людей в громаду, відбудова зруйнованого, налагодження зв’язку, комунікації між людьми та різними структурами, початок роботи територіальних закладів та установ (шкіл, медичних закладів, закладів культури тощо).

Також в опитуванні обиратимуть три найважливіші об’єкти для відбудови у Дар’ївській громаді: адміністративні будівлі, об’єкти благоустрою, дороги, промислові споруди, укриття та бомбосховища, школи та дитсадки, житлові будинки, медичні заклади.

Мешканцям громади пропонують обрати головні напрямки розвитку ТГ (промисловість, туризм, малий та середній бізнес, сільське господарство) та пріоритети у відновленні культурних інституцій (бібліотеки, дитячі гуртки, спортивні секції).

Також в опитуванні є питання щодо збитків жителів громади від обстрілів 2023 року та про ступінь довіри інституціям місцевої влади.

Дане опитування є повністю анонімним, його результати будуть оприлюднені назагал Дар’ївською сільською радою.

Пройти опитування можна за посиланням.

  • Благодійний фонд Support Kherson став ініціатором створення чат-боту, завдяки якому діти з Херсонщини можуть отримати подарунки від благодійників. Для цього батькам треба подати до чат-боту відповідну заявку. Також до благодійної ініціативи можуть долучитися ті, хто готовий здійснити заповітне бажання дітей з Херсонської області.
  • У Білозерській громаді підсумували перший етап діяльності робочої групи з громадської безпеки та відновлення. Під час онлайн-засідання були представлені результати відповідної діяльності на Херсонщині за друге півріччя 2023 року.
  • 19 грудня у Дар’ївці відбулася онлайн-зустріч представників місцевої військової адміністрації та організації Polar Partners Ltd з Фінляндії. Темою спілкування стала перспектива відновлення Дар’ївського ліцею, який зруйнували окупанти.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь