Уродженець Дар’ївки Данило Щоголь власноруч створив дизайн вишиванки “Херсонщина” з елементами регіону. Дизайнерську сорочку молодий чоловік одягнув на випускний вечір у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив цього року.
Історію створення сорочки розповіло “Суспільне”.
На сорочці немає традиційних символів Херсонщини, а лише ті орнаменти, з якими у Данила асоціюється рідна область. Зображення оформив його друг-дизайнер, а сорочку відповідно до бажаного фасону пошила кравчиня. Загалом увесь процес зайняв пів року.
Данило детально пояснив, як підбирав матеріали та кольори і чому обрав саме такі символи.
“В центрі цієї експозиції є ластівка — це мій особистий символ. Це те, як я відчуваю прихід весни на Херсонщині. Саламандра повністю взята з пам’ятної монети НБУ, ця пам’ятна монета називається “Олешківські піски”. Саламандра асоціюється в мене з пустелею — це той знак, який я точно хотів закодувати. Далі — соняшник. Власне, він взятий із керамічного декору одного з фасадів. Для мене Херсонщина так само асоціюється з яскравим жовтим кольором соняшника, але тут він зображений не жовтим кольором, а червоним, щоб додати акценту”, – повідомив Данило.
Зелений, чорний та жовті кольори утворюють композицію “Степ” із “Зорей Трипілля” – трипільських орнаментів, що показують процес вирощування зерна. Один із знаків зображує скіфську богиню – покровительку мореплавців, змій і води. Цей символ позначає Чорне та Азовське моря. Одним із найважливіших знаків на вишиванці є сонце, яке у Данила найбільше всього асоціюється з Херсонською областю.
Хлопець нечасто вдягає вишиванку, хоча для нього вона є дуже рідною. Сорочка щоразу привертає до себе увагу людей.
Також Данило продовжує підтримувати зв’язок із малою Батьківщиною та є головою місцевої громадської організації “Разом ми сила”.
- Діти з Широкої Балки Станіславської громади та Токарівки Дар’ївської громади відпочинуть закордоном. Разом з іншими юними мешканцями Херсонщини вони відправились до Польщі. Мандрівку для дітей організував БФ «Аджалик».
- До роботи мобільної бригади хабу Чорнобаївської громади долучились двоє активісток. Директорка Будинку культури Олена Василівна допомагає спрямовувати місцеві родини на зустріч із фахівцями простору. Психологиня Анастасія проводить різноманітні заняття і майстер-класи.
- У Дар’ївській громаді більше року працює “Армія відновлення”. Державна програма допомагає долати безробіття та поповнити місцевий бюджет.