30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Цікаві факти про Конституцію України

26 років тому Верховна Рада України прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала основою для розбудови незалежної демократичної держави. Сьогодні ми святкуємо чергову річницю історичної події. А чи знали ви що:

– Окрім діючої Конституції, в історії України було ще чотири аналогічні документи: конституція Пилипа Орлика 1710 року; конституція УНР, ухвалена 29 квітня 1918 року; конституція ЗУНР, ухвалена 13 листопада 1918 року; тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.

– Над підготовкою Конституції України працювали шість років – з 1990 до 1996 року. Протягом цього часу було запропоновано 15 проектів документа.

– Найбільше дискусій виникло щодо повноважень між гілками влади, символікою, приватною власністю, а також статусом Республіки Крим та російською мовою.

– Президент України Леонід Кучма не був присутнім на засіданні парламенту. Він дивився його у кабінеті у прямому ефірі. Проте за кілька хвилин до остаточного рішення прийшов до сесійної зали. Кучма назвав цю подію історичною.

– Найменший екземпляр основного Закону України створив художник Ігор Степанов у 2011 році. Його розмір – 2×3 см, кількість сторінок – 160, а вага – 15 грамів.

– Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Усі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних з 9 ранку та до 10 вечора.

– Перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами були такими: “Є Конституція!”

– Міжнародна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info