29.3 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

Чи можуть втрачені документи завадити повернутися на Україну?

Через відсутність «зелених» коридорів мешканці окупованої Херсонщини вимушені були виїжджати через тимчасово окупований Крим. Декого з жителів області «евакуювали» до рф примусово. Ті, кого силоміць депортували до країни-агресорки, можуть сьогодні отримати посвідчення на повернення в Україну напряму від Державної міграційної служби. На днях у силу вступила відповідна урядова постанова.
Цей експериментальний проєкт розроблений МВС спільно з Мінреінтеграції, МЗС і ДМС. Посвідчення підрозділи Державної міграційної служби оформлюватимуть в Україні.
Звернутися до ДМС щодо підготовки посвідчення можуть:
1) один з батьків або інший законний представник особи віком до 18 років,
2) подружжя,
3) повнолітні діти,
4) рідні брати/сестри.
Посвідчення оформлюється безоплатно протягом п’яти днів і діє до трьох місяців.
Також оформити заявку на його виготовлення можна на підставі офіційного звернення на гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48.

Як відновити документи за межами України?

Оформленням втрачених та протермінованих документів займаються українські консульства. Послуги мають надавати невідкладно.

У консульстві можна:

  • отримати інформаційну підтримку;
  • продовжити термін дії закордонного паспорта;
  • внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків;
  • оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею.

У випадку втрати паперових документів, можливо використовувати послугу у застосунку «Дія» — «єДокумент». На час воєнного стану він є цифровим аналогом посвідчення.

Фото: ukrainska-gromada.gov.ua

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info