Чи можна виїздити за кордон юнакам, які досягли 17 років? Консультація юриста

0
380

До офісу ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” звернулася жінка, яка запланувала поїздку за кордон до рідних разом з 17-річним сином, але була налякана чутками, боялася, що на пункті пропуску хлопця не пропустять. Якщо коротко, то на 17-річних юнаків існуючі обмеження не розповсюджуються. 

Але розберемося, звідки взялися ці чутки. Дійсно, після запровадження в Україні воєнного стану, обмежено виїзд громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років (окрім визначених винятків).  

Також, Постановою КМУ № 1487 від 30.12.2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» зменшено вік для постановки на військовий облік. Пунктом 21 зазначеної постанови передбачено, що на військовий облік мають ставати призовники з 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років. 

Але факт перебування на військовому обліку для осіб віком до 18 років жодним чином не впливає на можливість перетину ними державного кордону.

Також важливо зазначити, що Цивільним кодексом, зокрема статтею 313, передбачено право дитини, яка досягла 16 років, на вільний самостійний виїзд за межі країни. Тобто після досягнення відповідного віку не потрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон.

Юристкою Антоніною Тищенко спеціально для інформаційного порталу Білозерка.Інфо підготовлені наступні консультації:

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь