Практичний досвід відбудови житлового фонду Посад-Покровського увійшов до “Збірника кращих практик громад у військовий час”.
У публікації йдеться, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у селі проживало 2239 мешканців, зараз – близько 550.
У березні 2023 року у Посад-Покровському розпочато реалізацію одного з проєктів комплексної відбудови, у тому числі житлового сектора та інфраструктурних об’єктів.
Спочатку встановили тимчасове житло для тих мешканців села, чиї оселі було повністю зруйновано. 328 модульних будиночків надала Шведська служба цивільного захисту зі стратегічних резервів ЄС.
П’ятеро добровольців з Посад-Покровського пройшли навчання з монтажу конструкцій. А вже з 6 березня щоденно в село заїжджало 20 фур з комплектуючими.
18 березня почалося встановлення компактних та зручних будиночків. За потреби вони можуть бути застосовані як спільні кухні, дитячі зони чи медкабінети. Помешкання площею понад 17,5 кв. м. відповідають нормам міжнародних гуманітарних стандартів.
До будинку додається покриття для підлоги, 5 ліжок з матрацами та постільною білизною, а також електрообігрівач.
Посад-Покровське відновлюють в межах експериментального державного проєкту, який розпочато з відбудови приватних осель. Вже представлено перший етап проєкту, на черзі другий — громадський центр села зі школою, дитячим садком, магазинами, центром культури, які були зруйновані ворогом.
Для того, щоб реалізувати проєкти, триває масштабне розмінування раніше окупованої території.
У селі відновлюють комунікаційні мережі, прокладають водопровід. З газопостачанням – складніше, адже через бойові дії у Посад-Покровському не залишилося жодної вцілілої труби.
Незважаючи на всі ризики, люди повертаються додому.
З початку січня 2023 року на території села також працювала бригада ремонтників з Луцька та Рівного, які за підтримки БФ “За мирне небо” тимчасово накрили 520 пошкоджених будинків тарпауліном (водонепроникний матеріал), щоб забезпечити їх збереження.
Нині комплексна підтримка Чорнобаївської громади в межах різних проєктів продовжується.
- Працівники вибухотехнічної служби поліції Херсонської області на запрошення Чорнобаївської СТГ провели заняття з мінної безпеки для місцевих комунальників та представників сільської ради. На спеціальних макетах вибухотехніки продемонстрували різні види снарядів, мін, гранат, набоїв та розповіли, яку небезпеку вони становлять.
- До Міжнародного дня дарування книг бібліотека у Посад-Покровському отримала приємний подарунок – нові книжки від команди “Культурні села України”. Бібліотека подякувала благодійникам та всім, хто долучився до збору книжок, за підтримку і допомогу у відновленні книгозбірень на деокупованій Херсонщині.
- З 5 по 11 лютого сапери, які працюють на правобережжі Херсонської області, обстежили понад 2000 га територій, з яких 855 га – землі сільськогосподарського призначення. За словами очільника ОВА Олександра Прокудіна, протягом цього періоду виявлено та знищено понад 850 одиниць вибухонебезпечних предметів.