Чому потрібно уникати скупчення людей

0
59

Останнім часом на деокупованій території Херсонської області збільшилась кількість ворожих обстрілів, зокрема, місць скупчення громадян. Під загрозою також знаходяться пункти видачі гуманітарної допомоги та локації, де люди отримують грошові виплати.

Для уникнення травмування та загибелі громадян області під час видачі гуманітарної чи грошової допомоги, поліція Херсонщини рекомендує дотримуватися наступних правил:

  1. Мінімізація скупчень громадян.

За можливості організувати адресну доставку допомоги жителям громади. В разі відсутності таких можливостей налагодити контакти з головами (заступниками) ОСББ, головами квартальних комітетів, головами старостинських округів та здійснювати доставку у визначеній кількості (в залежності від кількості мешканців) вищевказаним посадовцям, які, в свою чергу, повинні організувати видачу допомоги на місцях, дотримуючись правил безпеки та мінімізації скупчень громадян.

Розробити алгоритм, за яким кількість громадян у пункті видачі не перевищувала б 5-7 осіб, для чого заздалегідь оповістити громадян про місце видачі та визначити час відвідування. За можливості змінювати локації.

У приміщеннях, визначених під пункти видачі, за можливості:

– максимально убезпечити місце, де буде відбуватись безпосередня видача, та місце перебування громадян у черзі – правило «двох стін», розташування на першому, напівпідвальному або підвальному поверсі;

– нанести захисні смуги зі скочу (паперу, тканини) на віконне скло для підвищення його стійкості до вибухової хвилі та зменшення кількості уламків і уникнення травмування у разі його пошкодження;

– обладнати укриття у підвалі, захистити його мішками з піском, передбачити наявність аварійного виходу;

– підготувати аптечку з засобами надання першої медичної допомоги, розмістити її в загальнодоступному місці;

– забезпечити пункти засобами пожежогасіння, також розмістити їх у загальнодоступному місці;

– підготувати ліхтарики та комплекти запасних елементів живлення до них, гасові лампи та свічки на випадок відключення енергопостачання.

У разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» дотримуватись відповідних правил безпеки, негайно оповістити громадян про тимчасове припинення функціонування пункту видачі та в залежності від обставин скорегувати час наступного відвідування.

  1. Оповіщення громадян.

Працівникам пунктів видачі рекомендується організувати оповіщення, для чого використовувати соціальні мережі та месенджери як канали отримання інформації. При цьому необхідно враховувати кількість громадян, яких необхідно включити до груп у месенджерах, а також передбачити оповіщення тих мешканців, які не мають можливості користуватись месенджерами та проживають поблизу.

Пам’ятайте, ваше життя – найбільша цінність. Бережіть себе та рідних.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь