Чому понад 140 тисяч українців перестали отримувати виплати ВПО

0
433

Понад 140 тисячам громадян України перестали надходити гроші ВПО, оскільки вони не відповідають законодавчо визначеним критеріям.
Про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович в інтерв’ю Forbes.
Ще у серпні 2023 року стало відомо, що особа, яка знаходиться більш ніж 30 днів за кордоном без поважних причин (лікування, відрядження тощо), перестає отримувати виплати ВПО. Через це грошову допомогу від держави більше не отримують 112 тисяч людей.
Також кожен місяць проводяться перевірки щодо тих людей, які повернулись до свого постійного місця проживання. Наразі виявили 12 тисяч таких осіб. 9500 людей померли, а 9800 жили на раніше окупованих або близьких до лінії фронту територіях, які наразі не входять до переліку тих, на яких ведуться активні бойові дії.
У Мінсоцполітики відзначили, що 250 людей здійснювали операції на суму понад 100 тисяч гривень, а 80 придбали нерухомість або землю на суму більш ніж 100 тисяч гривень.

“Був випадок, коли людина отримувала допомогу від держави майже рік і при цьому придбала Mercedes-Benz G 63 AMG 2023 року, вартість якого понад 9,5 млн грн”, – додала Жолнович.

Завдяки впровадженим обмеженням щодо виплат ВПО, витрати держбюджету зменшилися на 400 мільйонів гривень на місяць.

  • Естонська рада у справах біженців допомагає мешканцям Херсонщини. Постраждалі від війни можуть отримати грошову допомогу у розмірі 3600 гривень на місяць на одну людину.
  • Наразі в Україні діє багато програм щодо підтримки ВПО. Однак інколи, замість отримання коштів, можна потрапити на гачок шахраїв. Зловмисники виманюють гроші, видаючи себе за представників благодійних організацій. Аферисти просять людей виконати певні дії, які призводять до втрати коштів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь