38.7 C
Kherson
Понеділок, 15 Липня, 2024

Останні новини

Чи є тариф обґрунтованим, а компенсація пільгового проїзду завищеною у ТОВ «Іксора» при здійсненні перевезень на приміських маршрутах в Білозерському районі.

Ініціативна група Кізомиської громади 18.08.2017р. представила результати проведеного моніторингу пасажиропотоку на автобусному приміському маршруті Херсон АС – Кізомис на нараді в  обласній державній адміністрації, яка відбулася з метою виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 20.07.2017 року за  № 153-д «Щодо поліпшення якості транспортного обслуговування мешканців Кізомиської сільської ради Білозерського району».

     Даним дорученням обласна адміністрація підтримала пропозиції громадян Кізомиської сільської ради, які були озвучені на зустрічі із громадою 08.07.2017 року, що відбулася у результаті незадоволення членів територіальної громади  підняттям тарифів на перевезення на 65% та обмеженням пільгового проїзду в травні цього року перевізником ТОВ «Іксора».

Отже для виконання зазначеного вже доручення під час наради було вирішено:

–          в салонах всіх маршрутних автобусів розмістити на видному місці інформацію про вартість проїзду, розклад руху та схему руху затвердженого маршруту, а також витягу з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту;

–          для запобігання маніпуляцій  та шантажу з боку водіїв з приводу кількості зупинок у населених пунктах Кізомиської сільської ради, за участю ініціативної групи, всі існуючі зупинки прописати у додатковій угоді між перевізником та сільською радою;

–          перевізнику зобов’язати водіїв видавати квитки на проїзд всім пасажирам обов’язково;

–          за участю ініціативної гупи та перевізника провести  вимірювання протяжності маршруту, так як дані перевізника не співпадають із даними отриманими в результаті моніторингу, що також впливає на суму квитка;

–          Білозерський   районній адміністрації взяти до уваги спосіб підрахунку та  данні по кількості і сумі перевезених пільгових категорій громадян при розрахунку компенсацій перевізникам та при обстеженні пасажиропотоку на пільгових рейсах по Білозерському району 4-5 вересня.

   На сьогоднішній день тариф перевізником розраховується по затвердженій Кабміном методиці і основним показником, що впливає на формування тарифу є транспортна робота, яка вимірюється у пас/км. За даними Антимонопольного комітету,   перевізники дуже часто занижують цей показник, що й стало причиною обстеження пасажиропотоку на маршруті Херсон-Кізомис.

В результаті проведеного моніторингу пасажиропотоку на автобусному приміському маршруті Херсон АС – Кізомис, який обслуговує компанія перевізник ТОВ «Іксора» було встановлено, що транспортна робота на цьому маршруті складає 56,8 %  від всієї транспортної роботи ТОВ «Іксора» на всіх приміських маршрутах, які обслуговує перевізник.

   Проаналізувавши дані по кількості маршрутів, які обслуговує ТОВ «Іксора» тільки по Білозерському району та враховуючи, що моніторинг здійснювався у період сезонного зниження пасажирських перевезень, висновок однозначний – дані по транспортній роботі значно занижені, що автоматично ставить під сумнів обґрунтованість тарифу.

19.07.2017 року ініціативною групою було направлено запит на інформацію до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України з метою отримання інформації про підсумки проведення перевірки розрахунку тарифу ТОВ «Іксора» на приміському автобусному маршруті загального користування Херсон АС – Кізомис.

     У листі із вих..№14-2/977 від 21.07.2017 Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомляє про  відсутність інформації з приводу перевірки розрахунку тарифу ТОВ «Іксора» на приміському автобусному маршруті загального користування Херсон АС – Кізомис.

Водночас Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України повідомляє, що розпорядженням адміністративної колегії Відділення від 23.02.2017 р. № 7-рп/к, у зв’язку зі встановленням в діях Тов «Іксора» ознак порушення вимог законодавства про захист економічної конкуренції, розпочато розгляд справи від 23.02.2017р. №7/2-17, до якої приєднано матеріали заяви жителів с.Кізомис  вх. № 2-11/22 від 22.05.2017р., що стосуються правомірності підвищення оплати за проїзд на маршруті Херсон-Кізомис, а також що дослідження по даній справі триває.

 Дані проведеного  моніторингу також будуть направлені до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України для отримання офіційної відповіді з приводу обґрунтованості підвищення тарифу ТОВ «Іксора».

Альона Зелінська, депутат Кізомиської сільської ради

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info