28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Чи є майбутнє у села?

 Білозерка.info  Білозерка.info

Ярослава Івановича КОГУТА у Знам’янці називають «мером». Піввіку він живе і працює у селі, добре знає проблеми громади та щиро вболіває за її майбутнє. Односельці неодноразово обирали чоловіка депутатом Надеждівської сільради, до нього йдуть за порадою, допомогою. І не дарма…

Серце небайдужого пенсіонера болить через запустіння і зубожіння села. «Колись у Знам’янці нараховувався сімдесят один двір, – ділиться депутат, – сьогодні ж втричі менше. З того часу, як розвалився радгосп, село поступово бідніло, молодь виїжджала, порожні подвір’я заростали бур’яном. Сьогодні тут залишилися переважно пенсіонери, яких зрідка провідують діти і онуки. Рідні привозять стареньким ліки і продукти харчування, допомагають по господарству.

У селі немає ні магазину, ні аптеки. Якщо стане зле, селяни звертаються до місцевого ФАПу. На численні прохання літніх односельців Ярослав Іванович організував підвіз хліба до Знам’янки. Щоправда, розраховуються за нього з «мером» не відразу, просять зачекати до пенсії.

Місцеві живуть дуже скромно. Триматися на плаву допомагає невеличка пенсія і господарство. Основне благо цивілізації, яким користуються знам’янці – електрика і мобільний зв’язок. Щоправда, з останнім тут часто виникають проблеми. Про природній газ місцеві вже давно не мріють. У кожного в будинку є грубка, тож від Укрнафтогазу взимку знам’янці майже повністю незалежні. Твердим же паливом селяни починають запасатися ще з весни. 

Далекі від цивілізації селяни і у питанні доріг. Щоправда, під‘їзний шлях до села нещодавно поремонтували. Покращити ж стан доріг у самій Знам‘янці обіцяв депутат райради Олексій Новак ще під час минулих виборів. Тож селяни дуже сподіваються, що слова не розійдуться з ділом. Крім того, Ярослав Іванович скаржиться на місцевих фермерів, які розорюють польові дороги та балки. «Аби скоротити шлях, ми часто користуємося польовими дорогами. Але одну з них зробили такою вузькою, що дві машини не можуть розминутись. Зрозуміло, що фермерів у першу чергу цікавить врожай, але не треба забувати і про людей», – бідкається Ярослав Іванович.

Головною проблемою знам’янців «мер» називає самогоноваріння. «Народ спивається, ми не можемо спокійно спати вночі, адже у пошуках легкої наживи п’яниці нишпорять на подвір’ях селян, – бідкається пенсіонер, – Скільки ми вже скаржимося на власників незаконного бізнесу до поліції, все марно. Як торгували, так і торгують, сил вже немає». 

Один з видів заробітку селян – продаж молока. Проте й тут не все в порядку. Продукцію скуповують за копійки – по чотири гривні за літр. А скільки роботи біля тієї худоби! Раніше сільське стадо нараховувало 60 голів. Сьогодні ж немає і половини. Багато хто відмовився від корови через стан здоров’я і мізерний заробіток на молоці. Не знає, наскільки вистачить сил, і Ярослав Іванович, який має двох рогатих годувальниць.

«Мер» Знам’янки постійно стежить за новинами і, як і більшість небайдужих селян, хвилюється за долю своєї громади. Чоловік дуже сподівається, що запланована децентралізація принесе очікувану користь.

Наталія СВИРИДА, “Придніпровська зірка”

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info