Як з’ясувалося, до страхового стажу входить не тільки період трудової діяльності. Після реформи терміни виходу українців на пенсію будуть залежати від накопиченого страхового стажу. Потрібно враховувати, що в нього входить не тільки період трудової діяльності.
Заступник голови управління Пенсійного фонду у Вінницькій області Лариса Дика розповіла, зараховується до страхового стажу навчання у вузі, декрет і служба в армії. Експерт зазначила, що з 1 січня 2004 р. студенти перестали платити внески з ПФ, тому тим, хто здобував освіту в вищих і середньо-технічних навчальних закладах після цієї дати, роки навчання в стаж для пенсії не йдуть. У той же час до страхового стажу зарахують час навчання на денній формі по бюджетному замовлення до 1 січня 2004 року.
Для жінок, які перебували в декреті до 2004 року, цей період зарахується до стажу незалежно від того, працювала вона чи ні. З 2004 року декретну відпустку зараховується, якщо жінка отримувала соцдопомога.
До 2013 р в стаж не входили 2 місяці перед пологами і 2 місяці після них. З 2013 р цей період зараховується, оскільки з декретних почали відраховувати відсотки в ПФ. З 1 січня 2018 р жінкам буде зараховуватися це час до страхового стажу.
Також йде в стаж термінова служба в армії. Військові частини сплачують внески до ПФ за своїх солдатів з 2007 року. Але складність полягає в тому, що частини почали передавати в ПФ індивідуальні звіти по кожному військовослужбовцю тільки в 2016 році. Очікується, що військові частини протягом 5 років передадуть до Пенсійного фонду ці звіти, і котрі проходили військову службу українцям внесуть цей час з страхового стажу.
Нагадаємо, що мінімальний стаж для виходу на пенсію в Україні 2017 році залишається на рівні 15 років. У наступному році він підвищується відразу до 25 років, а в наступні роки очікується поступове підвищення обов’язкового стажу, поки він не досягне позначки в 35 років.