30 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Чи можна палити опале листя?

 Білозерка.info

Настав сезон прибирання дворів від опалого листя та сухої трави. Але мало хто займається вивезенням таких відходів. Найпростіше, звісно, підпалити опале листя яке згодом згорить та позбавить клопату господарів.

Але, таке багаття може дощо ускладнити життя господарю. Дим від згорання палого листя надзвичайно шкідливий. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини.

Така загроза здоров’ю та довкіллю не залишилась по-за увагою і законодавців. Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме:

  • статті 50 Конституції України,
  • статей 9 та 12 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”,
  • статті 16 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”,
  • пунктів 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій,
  • пунктів 3.6., 6.4.2. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України,
  • Закону України “Про благоустрій в населених пунктах”.
  • Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, ст. 77-1 КУпАП передбачає відповідальність в розмірі від 10 неополтакованих мінімумів доходів громадня (170 грн.) до 100 неополтакованих мінімумів доходів громадня (1700 грн.). Звісно сума штрафу досить невелика, але чи коштує вона того?

Звертаємся до всіх із проханням також звертатись до Поліції з подібними зверненнями,  та робити зауваження, якщо ви бачите таку пожежу, адже дана проблема стосується кожного.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info