Четвірка героїв-електриків зі Станіславської громади повертають світло у будинки односельців

0
448

Знеструмлення населених пунктів звільненої частини Херсонщини, на жаль, поширене явище. Деокуповані громади майже щодня потерпають від ворожих обстрілів, внаслідок яких виникають проблеми із комунікаціями.

У вкрай складній безпековій ситуації відновити лінії електропередачі чи відремонтувати газопровід допомагають місцеві активісти. Справжні герої тилу мешкають у Станіславській громаді.

Знайомтеся, це – Андрій Доскочинський, Олександр Цапало, Іван Козаков та Олександр Берестень.

Завдяки цим мужнім чоловікам місцеві мешканці не чекають, коли до них доїдуть ремонтні бригади обласної служби, а тривалість ліквідації аварій на мережі скорочується в рази. Станіславці Андрій Доскочинський та Олександр Цапало працюють у парі, там само як і Олександр Берестень та Іван Козаков із Широкої Балки.

Робота місцевих електриків пов’язана з постійним ризиком для життя, адже ворогу глибоко байдуже до проблем мирного населення. Більш того, окупанти цілеспрямовано скеровують вогонь на ремонтні бригади. Спеціалістам зі Станіславської громади часто доводилося призупиняти роботу через атаки з боку російських військових.

Місцеві електрики ліквідовують аварії на мережі за будь-якої погоди, адже розуміють, що на їхню допомогу чекають сотні мешканців Софіївки, Широкої Балки, Станіслава та Олександрівки. На рахунку цієї мужньої четвірки сотні успішно ліквідованих аварій на мережах та вдячних відгуків односельців. Робота, яка приносить суспільну користь, особливо під час війни, додає сили пережити буремні часи.

“Після звільнення у нашу громаду повернулося багато мешканців, які були змушені виїжджати через масовані обстріли. Порожні будинки тимчасово заселили вимушені переселенці, багато людей з Олександрівки. Тому контролювати подачу енергії до помешкань наша бригада повинна безперебійно”, – ділиться Андрій Доскочинський.

Швидкість ліквідації аварійних ситуацій залежить від рівня пошкодження лінії електропередачі. Іноді буває так, що за день полагодити мережу добровольці-електрики просто не встигають, тож просять односельців почекати, і вранці продовжують роботу. Коли пошкодження незначні, напарники справляються самотужки. Якщо стається щось більш серйозне, беруться за справу усі разом.

Оскільки станіславські спеціалісти працюють на волонтерських засадах, мешканці громади намагаються підтримати їх фінансово. Натомість у Широкій Балці енергетики працевлаштовані офіційно, тож у цьому питанні проблем немає.

Окрім фізичних зусиль, для ремонту ліній електропередачі необхідно багато різних матеріалів. За словами електриків, з обладнанням їм постійно допомагає сільський голова Іван Дмитрович Самойленко. Також до пошуку розхідників долучаються місцеві мешканці.  Наразі бригаді потрібен спецодяг, лази, канати для буксирування та електричні прилади. У вирішенні цих проблем надію покладають на спонсорів.

Станіславські та широкобалківські спеціалісти навчилися приймати досить складні технічні рішення для того, щоб якнайшвидше повернути світло у домівки споживачів. Те, що до війни здавалося нереальним сьогодні стало звичною справою.

“Робота нам дуже подобається. Кожен із нас багато чого умів до цього, багато чому навчився у колег. Шкода, що серед нас лише один професійний електрик – Іван Михайлович Козаков. Якби ми мали документи, що підтверджують професію, залюбки приєдналися б до колективу працівників Херсонобленерго”, –  ділиться Олександр  Берестень.

Часу на розпач та зневіру в електриків немає, адже ворог не залишає їх без роботи. Проте навіть за умови постійного фізичного та емоційного навантаження сільські електрики не втрачають оптимізму, та впевнені, що все буде добре, бо ми на своїй землі!

Ворог не очікував, що українці настільки сильні духом. Війна навчила наших людей виживати в умовах блекаутів, рятувати і відновлювати, а головне, не зважаючи на випробування, – залишатися людяними та милосердними!

Олена Бутковська

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь