
Четверо жителів області повірили шахраям і втратили 41 тисячу гривень
Двоє мешканців Херсонського району на сторінках соціальних мереж “купили” дрова та автозапчастини. У результаті, жінка втратила 3400 гривень, а чоловік – 8600 гривень.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
Потерпілі, довірившись незнайомим “продавцям”, необдумано здійснили повну передоплату за покупку. Після переведення коштів замовлені товари заявникам не надіслали і гроші не повернули.
Жителька Херсона потрапила у шахрайську схему “друг просить у борг”. Жінці у месенджері надійшло повідомлення від нібито її знайомої. Та просила терміново позичити кошти на лікування. Заявниця не переконалася у правдивості інформації й одразу перевела на надісланий їй рахунок 18 тисяч гривень. Лише перекинувши гроші, жінка зв’язалася з подругою та дізналася, що її акаунт у соціальній мережі “зламали” шахраї. Аналогічні повідомлення були розіслані всім підписникам власниці сторінки.
Ще однією жертвою злочинців став житель області, якому зателефонував нібито менеджер банку. Той розповів, що з банківського рахунку клієнта невідомі намагаються зняти гроші. Для збереження заощаджень чоловік має назвати код авторизації, який надійшов йому в повідомленні, та озвучити логін і пароль до банківського застосунку. Чоловік, нічого не підозрюючи, виконав усі вказівки. У результаті, “банківські шахраї” зняли з картки потерпілого 11 тисяч гривень.
Поліцейські Херсонщини встановлюють осіб зловмисників. Поліція наголошує, будь-яку інформацію від незнайомих осіб варто перевіряти на офіційних джерелах. Особисті дані банківських рахунків не озвучувати третім особам, навіть якщо ті предсталяються як “банківські працівники”. Якщо “друг” у соціальних мережах просить позичити гроші – варто зателефонувати до нього і перевірити правдивість інформації, або ж запитати про щось особисте, що може знати лише він. Якщо ж уже так склалося, що стали жертвою шахраїв, то відразу теба звернутися до найближчого підрозділу поліції або зателефонувати на спецлінію “102”.
- У Херсоні за колабораційну діяльність колишній працівник колонії у Дар’ївці отримав 8 років позбавлення волі. До 2022 року фігурант був прапорщиком внутрішньої служби у “Дар’ївській виправній колонії № 10”, а потім перейшов на бік ворога.
- Троє жінок і чоловік стали жертвами шахрайських схем. За свою довірливість та легковажність потерпілі поплатилися власними коштами. Загалом мешканці області віддали злодіям понад 50 тисяч гривень.
- Мешканці Херсонської області потрапили на гачок шахраїв і поплатилися власними заощадженнями. Загалом потерпілі втратили 68 тисяч гривень.