
Четверо жителів Білозерської громади віддали банківським шахраям 77 тисяч гривень
На гачок аферистів потрапили двоє пенсіонерок, які проживають у селищі, та ще двоє мешканок громади. Через свою довірливість і легковажність потерпілі поплатилися власними коштами, добровільно віддавши злодіям 77 тисяч гривень.
Про це повідомили в поліції Херсонської області.
Двом жителькам Білозерки зателефонували невідомі, представилися працівниками служби безпеки банку. Вони попросили “клієнтів” назвати дані карток, щоб “перевірити й оновити захист”. Потерпілі не перевірили інформації у банку й повідомили все, що попросили злочинці. У результаті, з рахунку 67-річної жінки зникло 12500 гривень, а у 62-річної потерпілої аферисти зняли з карти 44 тисяч гривень.
Не розпізнали аналогічну схему ще двоє мешканок Білозерської громади. “Працівники” банку порадили жінкам перевести всі власні кошти на “спеціально створені нові рахунки”, аби захистити свої заощадження від шахраїв. Потерпілі сумлінно виконали все, що їм порадили шахраї. Таким чином одна з потерпілих втратила 9900 гривень, а інша – 10 700.
Поліція вкотре нагадує:
- якщо вам телефонують нібито з банку й повідомляють про перевірку, оновлення захисту, проблеми з рахунком та стороннє втручання в особистий кабінет, одразу кладіть слухавку й самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки;
- не розголошуйте свої персональні дані та реквізити банківських карток: пін-коду, СVV-коду, терміну дії карти, паролі з SMS-повідомлень або коди до інтернет-банкінгу;
- справжні банківські працівники ніколи не запитують такі персональні дані та не пропонують перевести гроші на інші рахунки.
Варто знати кожному, що всі операції з банківськими картками треба проводити безпосередньо в фінустановах.
Якщо ж так сталося, що шахрай таки виманив реквізити або пароль до інтернет-банкінгу, то треба негайно заблокувати картку, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. Для цього варто зателефонувати до банку за номером, який вказаний на звороті картки.
- Жертвами злодіїв стали троє мешканців Херсона. Потерпілі за свою надмірну довірливість поплатилися власними заощадженнями.
- Троє жінок і чоловік стали жертвами шахрайських схем. За свою довірливість та легковажність потерпілі поплатилися власними коштами. Загалом мешканці області віддали злодіям понад 50 тисяч гривень.
- Мешканці Херсонської області потрапили на гачок шахраїв і поплатилися власними заощадженнями. Загалом потерпілі втратили 68 тисяч гривень.