Через підрив Каховської ГЕС підвищився рівень мінної небезпеки з води

0
89

На лівобережжі Херсонщини змило склади з російською зброєю. Зараз течією несе боєприпаси та міни в море та до берегів.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомила керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк

За її словами, росіяни вибудовували там декілька смуг оборони — зокрема, і мінно-вибухові загородження. Вони складалися з кількох рядів замінувань.

“Перший повеневий підйом води залив їх бліндажі і окопи – вже тоді вони втратили частину особового складу і зброю. У цій смузі від 5 до 15 км, яку затопило, перебували і їх польові склади боєпостачання. Усе це зараз рознесено по зоні затоплення і може нести небезпеку”, — зазначила речниця.

Про підвищення рівня мінної небезпеки, пов’язаного із руйнацією Каховської ГЕС  Українському Радіо розповіла проєктна менеджерка Асоціації саперів України Ірина Кустовська.

“Перелік того, чим окупанти мінували територію — все, що ми тільки можемо уявити. Херсонська область сильно постраждала від фантазії наших ворогів, і там можна знайти практично всі відомі боєприпаси й вибухонебезпечні предмети. Небезпечними можуть бути не тільки міни, а й боєприпаси, патрони, снаряди, гранати, набої — все, що лежало в затоплених окопах на Лівобережжі. Ми не знаємо, як саме воно тепер може спрацювати, але розуміємо, певні вибухонебезпечні предмети можуть вибухати навіть через те, що їх переносять великі маси води. Зокрема, ті боєприпаси, які є чутливими, стають ще більш небезпечними”, — говорить Ірина Кустовська.

Також проєктна менеджерка Асоціації саперів України розповіла, що важкі протитранспортні міни будуть не плавати, а, скоріше, замулюватись. Втім вони залишаються небезпечними. Їхні деякі технічні характеристики можуть погіршуватися, відтак вони можуть ставати чутливішими, або спрацювати не так, як планувалося, коли їх розробляли. Тобто не факт, що якщо міна намокла, вона перетворилася просто на шмат вибухівки. Крім того, існують достатньо легкі вибухонебезпечні предмети, які можуть плавати на поверхні.

Якщо після того як зійшла вода ви побачили вибухонебезпечний предмет – не чіпайте його, не підходьте і телефонуйте на номер “101”.

Знизити ризики для життя та здоров’я допоможе дотримання правил мінної безпеки, про які можна дізнатися Дізнайтесь більше про це можна за посиланням – https://bezpeka.info

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь