Частина території звільненої Херсонщини потребує повторного розмінування

0
18

В Україні заміновано 174 тисячі квадратних кілометрів – це третина від усієї території нашої держави. Що стосується Херсонщини, область замінована повністю. Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Візьміть третину території України – це потенційно заміновані території. Щоб їх розмінувати, тут треба підходити з декількох сторін. Ми говоримо про забрудненість цих територій і скільки ворог знаходився в цих районах. Для прикладу, Київська область. Ми думали, що вона сильно замінована, потім виявилося, що Чернігівська ще більше була замінована, Харківська ще більше, а Херсонська область взагалі замінована вся», – зазначив він.

Клименко каже про квадратні кілометри мінних полів, про заміновані житлові будинки та адміністративні будівлі, які довелося розміновувати після звільнення правого берега Херсонщини. Тож у підсумку швидкість розмінування буде залежати від площі та інтенсивності замінування. Але на прикладі Херсонської області, яку росіяни щодня щільно обстрілюють, постає ще й проблема повторного розмінування.

«Скільки мін прилітає щодня на те ж узбережжя Херсонської області – ми знаємо, кожного дня надходять відповідні дані. І ці території треба буде заново обстежити. Тобто раз ми розмінували, туди знов щось прилетіло – треба буде ще раз розміновувати», – каже міністр.

За словами Клименка, міжнародні партнери надають Україні дистанційні машини механізованого розмінування – їх використовують для розмінування полів, зокрема й у південних регіонах. На кінець року Україна очікує близько 35 таких машин. І це тільки для МВС.

За інформацією Головного Управління ДСНС України у Херсонській області, протягом минулої доби сапери ДСНС України знешкодили 101 вибухонебезпечний предмет у деокупованих населених пунктах Херсонщини. Всього здійснено 27 залучень, обстежено 6,049 гектарів території, 3,794 кілометри ЛЕП та одне домогосподарство.
Загалом на деокупованій Херсонщині сапери обстежили 42385,8 гектара територій, з них 36574,9 гектара – землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявлено та знешкоджено майже 72,6 тис. вибухонебезпечних предметів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь