35.9 C
Kherson
Субота, 13 Липня, 2024

Останні новини

Бюджетний процес очима громади: поділись своєю думкою

Бюджетний процес – штука далеко не проста. Спочатку треба все розпланувати і скласти бюджет, за яким житиме громада протягом наступного року. Потім все заплановане і написане треба прискіпливо розглянути на предмет наявності нестиковок та рівномірного розподілу коштів по депутатських округах, установах тощо. Привівши все до майже ідеального вигляду, вимучений бюджет затверджують. І часто-густо не без розбіжностей у поглядах. Та й на цьому ще не все. Після планування, затвердження та використання розписаних на всі потреби коштів, потрібно ще й прозвітувати про те, куди і в якому обсязі розійшлися гроші громади. Уся ця діяльність регламентована нормами бюджетного права і покладена на плечі народних обранців на рівні територіальних громад та держави, якщо мова йде про державний бюджет.
Та не варто недооцінювати роль громадян у бюджетному процесі. Часто-густо побутує думка, що бюджетні справи – надто складні і недосяжні для пересічного громадянина, тож ними мають займатися винятково політики, які чомусь завше приймають неправильні рішення. А ви не думали, що може ті несправедливі рішення і прийняли, бо ніхто не проконтролював власне сам процес?
Отож, друзі, якщо ви із кола експертів бюджетної сфери, громадський експерт чи просто небайдужий громадянин – поділіться своїми враженнями щодо бюджетного процесу у своїй громаді. Чи вчасно планується бюджет громади? Наскільки громадськість залучена до процесу? Чи відкритий бюджет для громадськості?
Громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” чекає на ваші спостереження та враження на електронну пошту bilozerka.center@gmail.com або ж ви можете залишити свої коментарі на сторінці організації у соціальних мережах.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info