Бюджет Музиківської громади збільшився на більш ніж три мільйони гривень. Куди підуть гроші?

0
260

Про це йдеться в відповідному розпорядженні начальника Музиківської військової адміністрації, яке розміщено на сайті громади. 

Згідно з документом збільшено доходи загального фонду бюджету громади на суму 3 млн 210 тисяч гривень за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету та надходжень іншої субвенції з місцевого бюджету. Наразі дохідна частина бюджету на 2023 рік становить 48 мільйонів 700 тисяч гривень.

На жаль на сайті не опубліковані додатки до рішення, тому досить складно зрозуміти, куди саме підуть кошти з перевиконання бюджету. Певні висновки щодо запланованих видатків можна зробити після моніторингу закупівель на платформі Prozorro у листопаді.

Ремонт частини приміщення старостату в с.Східне – 586 тисячі гривень

20 листопада на порталі прозоро оголошена відповідна процедура закупівлі на суму 500 047 грн. В цей же день процедура завершена та підписаний договір з єдиним учасником ФОП Тісовський О.С. За експертизу кошторисної документації проєкту оплачено 4 803 грн, а на технічний нагляд заплановано – 7 179,60 грн.

 Додатково заплановано виконати “Поточний ремонт вхідної частини адміністративної будівлі Східненського старостату з встановленням пандусу та навісу” на 74 721,00 грн, які вже оплачені виконавцю Тісовському О.С. згідно з інформацією на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів.

 Поточний ремонт дороги в с. Мірошниківка – 402 тисяч гривень 

Оголошення про закупівлю “Послуги з поточного ремонту дорожнього покриття частини вулиці Набережна від моста до зупинки в с.Мірошниківка” оприлюднено 21 листопада, в цей же день укладено договір з переможцем ФОП Маляренко Андрій Миколайович. 

Також заплановано обстеження та паспортизація трьох мостів на загальну суму 174 тисяч 642 гривень. Це мости в с.Мірошниківка по вулиці Мірошниківська та в с.Музиківка по вулицях 40 років Перемоги та 1 Травня.

Підготовка до зими 

До цього блоку віднесли наступні закупівлі:

  • Підготовка обладнання газової котельні Східненської ЗОШ –  45 495 грн 
  • Підготовка обладнання газової котельні Музиківського ліцею – 30 175,00 грн

 

Моніторинг платформи Prozorro певно найпростіший та найнаглядніший варіант відстежувати рух публічних коштів в громадах. В цьому може розібратися не підготовлена людина чи громадський активіст. У випадку Музиківської громади при частковому оприлюдненні документів можна піти складнішим шляхом та порівнювати зміни в паспортах місцевих програм, які на щастя опубліковані.

Так, наприклад, порівняно з травнем бюджетна програма “Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради” збільшилася з 7 млн 304 тисяч гривень до 8 млн 486 тисяч гривень. З яких 528 тисяч гривень капітальні видатки (ймовірно ремонт старостату) та 6 млн 771 тисяча гривень витрати на заробітну плату з нарахуваннями

Інший приклад це програма з організації та проведення громадських робіт фінансування, якої у червні становила 258,6 тисяч гривень, а після останніх змін 502,6 гривні. В оновленому документі вказана кількість працівників – вісім та середні витрати на одного працівника – 62 824,70 гривень.

Загалом в останньому розпорядженні начальника Музиківської військової адміністрації внесено зміни у 12 паспортів бюджетних програм. І кожен житель може ознайомитися зі змінами та планами громади у опублікованих документах та зробити власні логічні спостереження.

Цього разу без конкретних висновків, але з вдячністю до спеціалістів Музиківської громади, які продовжують дотримуватися принципів прозорості та підзвітності у своїй роботі та з заохоченням місцевих жителів слідкувати за бюджетними коштами на відкритих ресурсах. 

Підготувала
Погрібна Людмила

 

Також на нашому сайті матеріал “Чи мають військові адміністрації публікувати бюджетні рішення?”. Якщо коротко, то мають.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь