Бути чи не бути шкільним медалям: що вирішили депутати

0
109

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати виготовлення та вручення шкільних золотих і срібних медалей державного зразка.

Про це повідомила  народна депутатка Наталія Піпа.

За її словами, щорічне зростання кількості медалістів контрастує зі зниженням рівня знань випускників шкіл.

“За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни дуже великі”, – зазначила депутатка.

Практика вручення медалей є традицією радянської системи і зберігається лише в пострадянських країнах. Вважається, що медалі більше не відповідають сучасним освітнім стандартам, оскільки не відображають реальний рівень знань учнів. Тим паче, що у наш час отримання медалі більше не дає вагомих переваг під час вступу до університетів. Така традиція є таким собі моральним стимулом, що не збільшує шансів на вступ, як це було раніше​.

За даними Служби освітнього омбудсмена, у 2023 році було замовлено 21 300 медалей випускникам (16 700 золотих та 4 600 срібних) на суму 1 868 950 грн, у 2022 році було замовлено 20 600 штук медалей (15 900 золотих та 4 700 срібних) на 1 771 050 грн, а, наприклад, у 2020 році на суму 985 584 грн було замовлено 12 800 штук (8 100 золотих та 4 700 срібних). Тож виготовлення медалей потребує значних фінансових затрат, що є не практично, особливо в умовах війни, коли кошти потрібно спрямовувати на більш важливі потреби​ країни.

«Таким чином кошти держбюджету будуть зекономлені. Школи можуть відзначати тих, хто найкраще вчиться власними відзнаками», – зазначила депутат Наталія Піпа.

Цікаво, що  у бюджеті на 2025 рік був запит на майже 4,6 млн грн на золоті медалі та понад 1 млн грн – на срібні.

Як стало відомо напередодні, у Верховній Раді визначились щодо доцільності вручення школярам медалей після закінчення навчання: їх скасовувати не будуть. Школи в Україні й надалі зможуть вручати золоті та срібні медалі своїм найкращим випускникам, але не державним коштом. Голова комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак  у Telegram зазначив:

“Ми не скасовуємо золоті та срібні медалі. Школи і надалі можуть відзначати своїх найкращих випускників медалями. Ми вважаємо недоцільним витрачати мільйони гривень платників податків на централізоване виготовлення медалей. Упевнені, що засновники шкіл (територіальні громади) зможуть собі дозволити виготовлення медалей своїм найкращим випускникам, якщо захочуть”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь