2.7 C
Kherson
Неділя, 5 Грудня, 2021

Останні новини

Божевілля чи реальне життя: як не зійти з розуму, слідуючи за правилами усвідомленого способу життя?

Останні кілька років розмови на тему екології стали звучати голосніше. Та на щастя, все більше і більше людей усвідомлюють вплив антропогенної діяльності на планету і починають діяти відповідним чином, впроваджуючи у своє життя більш екологічні звички.

Ми почали замислюватися про непотрібне сміття, яке так чи інакше потрапляє в наші домівки, навчилися контролювати своє бажання взяти черговий пакет у супермаркеті. І стало очевидно, що легше міркувати, ніж робити!

Сьогодні, 26 листопада, святкується “Всесвітній день без покупок” або “День усвідомленого споживання”. Його мета – звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживання і дати зрозуміти людству, що, крім різних товарів та матеріальних речей, у світі є багато важливіших цінностей.

Давайте розберемося, що ж таке екологічне споживання. Особисто для мене, екосвідомість — це про увагу. Це коли в людини є набір вимог або зведення правил, через які вона пропускає кожне своє рішення, пов’язане з можливим впливом на довкілля. І все ж однією з головних ознак екологічної усвідомленості є відповідальне ставлення до покупок. Це не тільки обмеження до мінімуму покупок нових елементів гардероба або інтер’єру, але й свідоме ставлення до продуктів, які потрапляють у холодильник.

Головне правило ґрунтується на тому, що купувати потрібно рівно стільки, скільки достатньо, щоб продукти не псувалися і їх не викидали на смітник.

Зараз я поділюся з Вами кількома поралами, які допожуть Вам робити свідомі покупки. 1. Уникайте бездумного споживання, ставлячи собі правильні питання. Адже все, що ми купуємо, впливає на навколишнє середовище. Тому потрібно максимально уникати імпульсивних покупок! Та коли Ви збираєтеся щось купити, задайте собі правильні питання. “Мені це дійсно потрібно? Я люблю це? Чи можу я використовувати його через рік? У мене вже є щось схоже, що я можу використовувати замість цього? Як я буду утилізувати цей предмет по закінченні його терміну служби?”

2. Запам’ятайте, що гайекологічний спосіб купити щось – це купити старе! Коли ви повторно використовуєте те, що вже є, ви даєте предметам нове життя і рятуєте їх від гниття на звалищі. Ви також не створюєте попиту на виробництво нових речей, тому з Землі витягуватиметься менше сировини. Ви можете знайти унікальні предмети, і якщо щось використовувалося якийсь час і потрапило в комісійний магазин в хорошому стані, швидше за все, воно буде кращої якості.

3.Почніть планувати харчування, щоб зменшити кількість харчових відходів. Коли ми знаємо, що мільйони людей голодують, ми не можемо собі дозволити викидати стільки їжі! Регулярно перевіряйте, що знаходиться у вашому холодильнику і коморі, та жертвуйте все, що ви не використали, в продовольчий банк. Потім присвятіть кілька днів приготуванню тільки того, що є у вас під рукою. А коли у вас мало що залишається, пора купувати продукти! Складіть список страв, які ви хочете приготувати на наступний тиждень, запишіть, що вам потрібно купити, щоб їх приготувати, і дотримуйтеся цього списку при покупках. Ви уникнете імпульсивних покупок їжі, яку не будете їсти.

Екологічний спосіб життя не повинен бути складним. Вжити заходів, щоб жити більш екологічно, може бути легко. Просто потрібна воля та бажання.

Знайте, що ми всі можемо щось зробити, навіть якщо це сама крихітна річ. Кожна дрібниця, яку ми робимо для навколишнього середовища, робить позитивний вплив і має значення!

Тамара Ковальчук

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info