11.9 C
Kherson
Неділя, 3 Грудня, 2023

Останні новини

Більшість будинків у Правдиному потребують капітального ремонту

Протягом тижня комісія з технічного обстеження об’єктів нерухомого майна, пошкодженого внаслідок збройної агресії рф Білозерської селищної ради проаналізувала стан 35 будинків у Правдиному. Більша частина осель потребує капітального ремонту через руйнування дахів та стін, 5% будинків – повністю знищені.
Про це нашому кореспонденту повідомили у Білозерській селищній військовій адміністрації.
Як розповів Микола Трофимюк, спеціаліст відділу ЖКГ Білозерської селищної ради та член комісії з технічного обстеження об’єктів нерухомого майна, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації, першим у списку населених пунктів Білозерської громади, який почали перевіряти на рівень руйнації житлового фонду стало село Правдине.
В період окупації населений пункт опинився на лінії фронту та був майже повністю знищений російськими військовими. Тут не лишилося жодного вцілілого будинку, зруйновано усі комунікації. Мешканці Правдиного з березня минулого року живуть без світла, централізованого газо- та водопостачання.

«Те, що російські військові зробили з Правдиним, важко передати словами. У селі немає жодної вцілілої хати, а деякі оселі просто не підлягають відновленню, хоча я розумію, що їхнім власникам важко це сприймати. Більшість будинків потребують повної заміни покрівлі, в тому числі стропильної системи, встановлення нових вікон та дверей. Деякі господарі забили вікна OSB-плитами та накрили дахи плівкою, аби захистити оселі від подальшої руйнації, але звісно це все тимчасово», – розповів Микола Трофимюк.

 


Загальна кількість осель, які підлягають обстеженню у Правдиному складає 300 об’єктів.
Комісія з технічного обстеження об’єктів нерухомого майна, пошкодженого внаслідок збройної агресії російської федерації у Білозерській громаді розпочала роботу 14 лютого. До її складу увійшли начальник Білозерської військової адміністрації, його заступник, спеціалісти відділу ЖКГ селищної ради та очільники старостинських округів громади.
Щоб зафіксувати пошкодження майна власникам такої нерухомості необхідно звернутися до Білозерського ЦНАПу, надати паспорт, заяву про пошкодження,
талон-повідомлення від поліції про відкриття кримінальної справи проти окупантів через руйнування, документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно.

Після деокупації правобережної частини Херсонщини мешканці Білозерської громади отримують від благодійників будівельні матеріали для ремонту пошкодженої нерухомості. Нещодавно до селищної ради надійшло 200 ремкомплектів, з яких 45 наборів одержали жителі Білозерки, 55 – правдинці, ще 100 комплектів розподілили між мешканцями Дніпровського та Кізомису. Це вже друга партія ремонтних комплектів, які доправили до громади. У січні мешканці Білозерської ТГ отримали 50 ремкомплектів від Херсонської ОВА. Крім того, всі старостати одержали по 1000 OSB-листів. В наявності є ще 3000 листів, за якими можна звернутися у разі потреби до військової адміністрації.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info