Більше тисячі мешканців Херсонщини працюють в “Армії відновлення”

0
77

Жителі Херсонщини беруть активну участь у проєкті “Армія відновлення”, який вже рік діє в Україні. Наразі у суспільно-корисних роботах задіяні більше тисячі мешканців звільнених громад області.
Про внесок жителів регіону у відновлення рідного краю розповіли кореспонденти “Суспільного”.

Активні роботи ведуться у Чорнобаївській, Станіславській та Дар’ївській громадах. Директорка Херсонського обласного центру зайнятості Тетяна Ніколаєва зазначає, що люди виконують різні завдання.

“Це розчищення завалів після обстрілів, зараз восени заготівля дров може бути, розвантаження гуманітарної допомоги, або надання допомоги дітям з інвалідністю. Це може бути будь-яка робота, також і допомога ЗСУ”, – повідомила директорка.

У Чорнобаївській громаді “армійцям” довелось ліквідовувати наслідки підтоплення, прибирати вулиці, кладовища, лісосмуги. У громаді діють декілька бригад, одна з який – у самій Чорнобаївці.

Секретарка Чорнобаївської сільської ради Тетяна Лісна розповідає, що у Киселівці суспільно корисні роботи при комунальному підприємстві виконують п’ятеро людей.

“Також людей потребують комунальні підприємства. Зокрема, у Посад-Покровському потребують КП, і в Благодатному є потреба залучати працівників на роботи. Я думаю, що і в Чорнобаївці не вистачає спеціалістів», – додала пані Тетяна.

У Херсонському аеропорту 15 людей розбирають завали і готують майданчики для будівництва. Ігор Званчук, виконувач обов’язків директора, розповідає, що тут бригада складається з колишніх співробітників. Хоч сама будівля аеропорту і знищена, смугу і перон можна відновити за декілька тижнів.

Перші результати діяльності “Армії відновлення” вже помітні у Дар’ївській громаді.
Як повідомляє місцева сільська рада у Facebook, у суспільно-корисних роботах у Лиманецькому, Федорівському, Микільському, Інгулецькому старостинських округах і в Дар’ївці беруть участь 12 людей. Працівники впорядковують території біля комунальних закладів і кладовищ, фарбують зупинки.
Також місцеві “армійці” надають допомогу особам з інвалідністю та літнім людям, які проживають у Понятівці. Зокрема, працюють у пунктах видачі гумдопомоги. Наступного тижня до команди “Армії відновлення” долучаться ще 10 людей осіб.

Мешканці громад, які залучені до оплачуваних суспільно-корисних робіт отримали таку можливість завдяки Херсонській обласній службі зайнятості та місцевим військовим адміністраціям.  Кошти на їх проведення виділяє Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Працівники “Армії відновлення” отримують мінімальну заробітну плату у розмірі 6700 грн.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь