37.9 C
Kherson
Середа, 17 Липня, 2024

Останні новини

Білозерське бюро правової допомоги роз’яснює як громадянам повернути квитки на концерти та потяги

Якщо ви планували поїздку або відвідати концерт і придбали квитки, а в період карантину їх скасували. Не хвилюйтесь,  квитки можна повернути, а їхню вартість відшкодувати у повному обсязі. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» та Інструкцію з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затвердженій наказом

Міністерства культури і мистецтв України від 17.07.1999 р.,  №452 підставою для повернення квитків можуть стати скасування чи перенесення заходу, а також зміни у його проведенні. Наприклад, зміна складу артистів, місця, дати, часу заходу. Аби забрати сплачені кошти, треба направити до організатора електронне чи письмове звернення щодо повернення вартості придбаних квитків. А також надати оригінали або скан-копії квитка та документа, що підтверджує особу.

Якщо організатор відмовляється повертати гроші, необхідно звернутися зі скаргою до територіального підрозділу Держпродспоживслужби України або з позовною заявою до суду. Також, споживач має право вимагати сплати пені в розмірі трьох відсотків вартості послуги (квитка) і відшкодування моральної шкоди. Організатору  заходу за порушення умов договору між ним та споживачем загрожує штраф у розмірі ста відсотків вартості послуги (квитка). За ті ж дії, вчиненні щодо групи споживачів, – від одного до десяти відсотків вартості наданих послуг (проданих квитків) за попередній календарний місяць. Але не менше п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щодо повернення коштів за придбані квитки на потяги. З цього приводу  Укрзалізниця надала роз’яснення , відповідно до яких вартість проїзних документів на всі скасовані рейси відшкодовується в повному обсязі. Квитки, придбані через інтернет, повертаються через онлайн-сервіси.  Кошти  зараховуються на карту протягом 30 календарних днів. У разі, якщо кошти повертаються з вирахуванням комісії, її розмір буде також автоматично повернений пасажиру на карту окремим платежем.  Для зручності повернення квитків, придбаних у касах, та задля уникнення концентрації людей біля кас Укрзалізниця подовжила термін повернення квитків до одного місяця від дати запланованого відправлення скасованого поїзда. 

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до Білозерського бюро правової допомоги за:
-адресою: 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул.Свободи , 108 
-телефоном: (05547) 33-2-60; (068) 364-86-28.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103. 103 (Цілодобово, в межах України  – безкоштовно). Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та  контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

Білозерське бюро правової допомоги

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info