28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Білозерське бюро правової допомоги роз’яснює, що таке прийом  громадян ?

 Білозерка.info

Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад.

Білозерське бюро правової допомоги роз’яснює, що таке прийом  громадян ?

Прийом громадян в Україні форма взаємовідносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб з громадянами у зв’язку з їх особистими зверненнями до них. Такий прийом зобов’язані проводити керівники та інші посадові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, а також об’єднань громадян. За Законом України « Про звернення громадян» прийом проводиться регулярно в установлені дні та години, у зручний для громадян час, за місцем їх роботи  і проживання. Графіки прийому доводяться до відома громадян. Порядок прийому громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах, організаціях, об’єднаннях громадян визначається їх керівниками. Всі звернення громадян на особистому прийомі реєструються. Якщо вирішити порушене  в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому самому порядку, що і письмове звернення. Про результати розгляду громадянинові повідомляється письмово або усно за його бажанням.

Згідно ст.20 ЗУ «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Також повідомляємо! На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017року №638-Р  та Наказу Міністерства юстиції України від 09 жовтня 2017року №3743/7 стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО

Пріоритетною тематикою кампанії  визначено права громадян у сфері доступу до правосуддя, захист прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.             

Отримати правову допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Звернутися до Білозерського бюро правової допомоги можна за:
-адресою: 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул.Свободи , 108 
-телефоном: (05547) 33-2-60; (068) 364-86-28.                                                                           

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної  правової допомоги діє єдиний телефонний номер 

0-800-213-103.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info