Білозерська СВА пояснила мешканцям громади необхідність перейменування вулиць

0
752

Наразі у Білозерській громаді збирають пропозиції щодо перейменування вулиць. У соціальних мережах місцеві жителі нарікають на несвоєчасність відповідної процедури та ставлять багато питань з цього приводу до влади.

Відповідь на них Білозерська СВА дала на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Не на часі”, “Не потрібно”, “Чим Вам Пушкін/Гагарін заважає?”, “Нема чим більше зайнятися”.

Місцева влада пояснює, що перейменування проводиться на виконання Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії”.

“Процес перейменування – дуже актуальний, адже війна з РФ є ще й війною культури вільної України та імперської загарбницької Росії. А Пушкін і Гагарін – невід’ємна частина “російської культури”, яку українцям “впарювали” століттями, щоб потім волати з “усіх прасок” про “адін народ””, – йдеться у повідомленні СВА.

 

“Нема на шо більше гроші витрачати”, “Хочуть грошей накрасти”.

Білозерська СВА відповідає, що ніяких витрат ні з бюджету громади, ні з власних коштів мешканців Білозерщини процес перейменування вулиць не вимагає.
Адреси у правоустановчих документах змінюватимуться поступово, з часом, в процесі підпису договорів на нерухомість (купівля-продаж, дарування, обмін, спадщина тощо).
Адміністрація зауважує: якщо вам особисто відомий факт корупційного діяння з боку представника влади – терміново звертайтесь до правоохоронних органів.

“Чи може у голосуванні взяти участь мій кум/сват/брат який мешкає в іншому місті/громаді?”

“Може, якщо він є ВПО, якщо ж він постійно мешкає у іншій громаді – ні”, – йдеться у повідомленні СВА.

“Чому продовжили термін голосування?”

“Під час проведення засідання комісії з перейменування вулиць мешканці, які були на ньому присутні, запропонували внести корективи. Зокрема, дати нову назву двом вулицям – на честь Героїв Бузкового парку і на честь Героїв-рятувальників. Для забезпечення прозорості цього процесу Білозерська СВА продовжила голосування до 29 березня 2024 року”, – пояснюють у СВА.

Також влада Білозерської громади спростовує звинувачення у тому, що “адміністрація ігнорує думку громади”.

“Форма із голосуванням була широко поширена у соцмережах (на сторінці Білозерської СВА, сторінці “Білозерка.Інфо”, у місцевих групах). Загалом за перші два місяці у голосуванні взяли участь всього 350 людей”, – зазначають у Білозерській СВА.

Ще одним безпідставним звинуваченням місцева влада називає те, що “адміністрація не хоче називати вулиці іменами загиблих воїнів”.

“Білозерська військова адміністрація з повагою ставиться до військовослужбовців та їх родин. У питанні перейменування вулиць наша позиції така: увічнити необхідно подвиг усіх наших земляків, загиблих у боях за Україну, що неодноразово було наголошено на комісії з перейменування вулиць”, – коментує СВА.

Google-форма для тих, хто хоче взяти участь в процесі перейменування вулиць у Білозерській громаді, відкрита за наступним посиланням.

Нагадуємо, що перейменуванню підлягають наступні вулиці:

смт Білозерка – вул. 1040 Полка, вул. ЗО років Перемоги, вул. Гагаріна, вул. Пушкіна, вул. Суворова;
с. Зорівка – вул. Комунарів, вул. Пролетарська, вул. Радянська;
с. Берегове – вул. Пушкіна;
с. Томина Балка – вул. 40 років Перемоги, вул. Гагаріна;
с. Новодмитрівка – вул. 50 років Перемоги;
с. Дніпровське – вул. Радгоспна;
с. Миролюбівка – вул. Магаданська;
с. Кізомис – вул. Горького, вул. Чехова.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь