20.1 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

БілозеркаІнфо: від ідеї до створення

 Білозерка.info

Що таке Білозерка.Інфо та чим він живе? – про це інтерв’ю з редакторкою Катериною Павловською. 

Катерино, розкажіть, будь ласка, що таке Білозерка.Інфо і яка мета його створення?

Білозерка.Інфо – це незалежний новинний портал, який розповідає про життя громад Білозерського району.  На жаль, в нашому районі є тільки одна районна газета «Придніпровська Зірка», яка на своїх шпальтах фізично не має можливості розміщувати всю ту інформацію, яка до неї надходить. А портал Білозерка.Інфо таких обмежень не має, тому кожен мешканець району може написати статтю  про те, що відбувається у їхньому селі, що турбує людей, які заходи проводяться, і розмістити у відповідних рубриках – культура, спорт, суспільство, влада та ін.

Як з’явилася ідея створення порталу?

Ми вже давно думали про власний незалежний веб – ресурс, який був би відкритий для мешканців району.  Але все впиралося в гроші на його розробку. Паралельно з пошуком коштів, ми вчилися редакторській справі –  відвідали багато тренінгів та майстер-класів із створення та просування веб-ресурсів в Інтернет-просторі, в тому числі побували на Школі гіперлокальних ком’юніті-медіа фонду «Об’єднання».  І якою була наша радість, коли наш проект підтримала чеська організація NESEHNUTI, в бюджеті якого були закладені кошти на створення новинного порталу! 

Ми часто чуємо від бібліотекарів, вчителів, пересічних громадян, що їхній матеріал не друкують в районній газеті. Причин може бути багато: інформація неактуальна або застаріла, оформлена неправильно, не цікава для ЗМІ або просто не вистачило місця в газеті.  Тому і створили портал БілозеркаІнфо, на якому місця вистачить для всіх, хто хоче писати про цікаві моменти з життя своєї громади  

Як ви просуваєте портал в інтернеті?

Навчаючись у Школі гіперлокальних ком’юніті медіа, я дізналась про новітні медіа-ресурси, як вони працюють, які функції мають. І в редакції ми вже вирішили, що створимо своє гіперлокальне ком’юніті медіа – незалежний новинний портал Білозерка.Інфо. Коли портал почав працювати, то ми зрозуміли, що людям треба розповісти про нього та його можливості. А для цього треба провести інформаційну кампанію в соціальних мережах. В цьому може допомогти платна реклама в мережі Facebook. Тому, не вагаючись, ми взяли участь у конкурсі на отримання технічної допомоги та отримали 100 доларів для просування нашого порталу від Херсонського  фонду «Об’єднання» в рамках проекту «Сприяння розвитку громадянської журналістики в областях України» за фінансової підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (NED).  Ми оплатили рекламу порталу в мережі Facebook і були приємно здивовані її результатами. Якщо за період з 22 серпня по  1 вересня 2016 року нашу портал відвідали всього 41 читач, то вже за період із 20 по 30 вересня (коли діяла реклама) кількість відвідувачів зросла до 236. 

Чи є пріоритетні новини, ті, які мають найбільшу популярність серед людей?

Так, такі новини є.  Усі рекорди нашого порталу побила стаття про використання бюджетних коштів Білозерської селищної ради, яка охопила 3067 людей в мережі Facebook та 200 разів була прочитана на порталі. Для порівняння, скажу, що новини про спорт, культуру, владу, суспільство охоплюють приблизно до 100 людей в мережі Facebook та до 50 разів новина прочитана на порталі. Ви і самі бачите різницю в показниках. Виявляється, що люди більше цікавляться місцевими бюджетами, як витрачаються бюджетні кошти, як здійснюються державні закупівлі. І скажу, що одним із завданням порталу є  висвітлення інформації саме про місцеві бюджети. 

Ну і останнє, запитання, пані Катерино, як можна розмістити новину на порталі БілозеркаІнфо?

На самому порталі є функція «Надіслати новину», або ж можна просто надіслати інформацію на електронну пошту bilozerka.info@gmail.com. Єдине прохання – це надсилати правдиві новини з якісними та цікавими фотографіями. Ми будемо раді співпраці з кожним мешканцем Білозерського району та охоче розповідатимемо про життя та досвід наших громад. 

Запитувала Елла Петренко

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info