Житель Чорнобаївки та ще двоє місцевих із Бериславської громади 18 вересня стали жертвами онлайн-злочинців. Через різні шахрайські схеми вони втратили зі своїх банківських рахунків усі заощадження, а це приблизно 283 тисячі гривень.
Про це повідомляє поліція Херсонської області.
Мешканець Чорнобаївки став жертвою “телефонних” злодіїв. Потерпілому із невідомого номера зателефонував нібито представник мобільного оператора. Він повідомив, що чоловікові мають нарахувати безкоштовні бонуси. Щоб їх отримати, треба повідомити шестизначний код, який “оператори” надіслали абоненту смс-повідомленням. Після того, як чоловік повірив кіберзлочинцям і озвучив код, з його банківської картки було знято понад 196 тисяч гривень.
Також житель Бериславського району хотів придбати автомобіль. Знайшов оголошення, що продавець нібито “приганяв” авто із-за кордону за привабливі гроші. Заявник, нічого не підозрюючи, перерахував 85 тисяч гривень авансу за транспортний засіб. Після цього шахрай на зв’язок більше не виходив. Ще однією жертвою онлайн-злодіїв стала також мешканка Бериславської громади. У мобільному додатку жінці прийшло повідомлення про те, що їй нарахують грошову допомогу. Для цього треба перейти за посиланням і вказати особисті дані та реквізити банківської картки. Після так званої “реєстрації та підтвердження” з рахунку потерпілої зникло 1900 гривень.
Як зазначають у поліції, відомості за усіма фактами внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 “Шахрайство” Кримінального кодексу України і вкотре наголошують, ніколи не переходити за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу, привабливі бонуси тощо. Також ні в якому разі не вводьте та нікому не повідомляйте особисті дані, зокрема банківські рахунки, коди, паролі, які приходять на месенджері, чи смс-повідомленнями, а також паспортні дані. Адже тоді шахраї отримують доступ до вашого банківського рахунку та кредитного ліміту. Про всі виплати, бонуси, акції та дії банківських працівників дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах, або зателефонувавши на гарячу лінію.
- П’ятеро мешканців області за останні дні серпня через злочинні дії інтернет-злочинців втратили всі свої заощадження. Постраждалим області у месенджери прийшли повідомлення нібито від знайомих, які просили негайно позичити кошти.
- Кібершахраї вкрали 2 тисячі гривень у жительки Чорнобаївки. Жінка довірилась повідомленню від своєї “колеги” та позичила їй кошти, переказавши їх на картку.
- У цьому році у Чорнобаївській громаді збирались ремонтувати вулично-дорожню мережу за 46 млн гривень. Однак у договорі, який уклали держпідприємство та приватна компанія, виявили порушення. Тому прокуратура подала позов про припинення правовідносин.