17.3 C
Kherson
П’ятниця, 22 Вересня, 2023

Останні новини

Безоплатна правова допомога – це реально!

 Білозерка.info

З 1 липня 2015 року в Україні запроваджено соціальний проект уряду щодо надання безоплатної правової допомоги, результатом якого стало відкриття Міністерством юстиції України більше 500 точок доступу до такої допомоги по всій країні, в тому числі Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр), який обслуговує м. Херсон, Олешківський та Білозерський райони нашої області.

Основними завданнями Центру є надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів та забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Первинна правова допомога представляє собою консультації та складання документів непроцесуального характеру. Будь-яка людина може звернутися до Центру та його підрозділів і отримати таку допомогу від юристів – працівників Центру безоплатно.

Що ж стосується вторинної правової допомоги, то вона включає складання процесуальних документів (позовної заяви, заперечення, апеляційної скарги тощо) та/або представництво інтересів громадян в суді або в правоохоронних органах. Безоплатна вторинна правова допомога надається адвокатами або працівниками Центру громадянам, визначеним статтею 14 Закону України «Про безоплатну правовому допомогу», зокрема малозабезпеченим, інвалідам, дітям-сиротам, учасники бойових дій та іншим.

Як правило, до Центру люди йдуть із різними питаннями з цивільних та адміністративних справ, зокрема: поділ майна, компенсація матеріальної шкоди, трудові спори, виплата пенсій, питання соціального захисту, земельних правовідносин. Деякі потребують представництва інтересів потерпілих по кримінальним провадженням. Спектр роботи широкий – скільки галузей права існує, стільки й звернень.

Так, за 2016 рік послугами Центру та його підрозділів скористалось 2097 осіб, юристами – працівниками Центру надано 1702 консультації з різних правових питань, прийнято 324 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги, по 237 зверненнях громадян для надання безоплатної вторинної правової допомоги призначено адвоката або працівника Центру. З метою розширення доступу осіб до правової допомоги проведено більше 50 виїзних прийомів громадян, яким важко дістатися Центру самостійно та забезпечено роботу 12 дистанційних точок доступу до такої допомоги. Також з метою посилення правової спроможності громадян проведено 24 правопросвітницьких заходів з актуальних на даний час правових питань. Більш детально ознайомитися з результатами роботи Центру та виконанням планів надання безоплатної правової допомоги можливо за посиланнями: http://legalaid.gov.ua/ua/statistics-ukr, http://kherson.legalaid.gov.ua/ua/prozorist-systemy-upravlinnia/plany-ta-zvity-nadannia-bezoplatnoi-pravovoi-dopomohy.

Також результатом спроможності, реальності та розвитку системи стали прийняті урядом зміни в законодавстві щодо надання безоплатної правої допомоги, зокрема з 01.01.2017 розширено коло суб’єктів, які можуть звернутися до Центру за вторинною правовою допомогою. Одночасно з тим, спрощено порядок підтвердження належності осіб до такої категорії громадян, як малозабезпечені, зокрема не потрібно підтверджувати дохід родини, достатньо лише надати підтвердження того, що дохід особи, яка звертається до Центру менше двох прожиткових мінімумів, визначених Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік. До речі, до внесення змін, цей поріг становив лише один прожитковий мінімум. Крім того, якщо раніше учасники бойовий дій могли консультуватися лише із питань їх соціального захисту, то тепер це правова допомога з будь-яких питань, це також стосується і внутрішньо переміщених осіб.

Отримати безоплатну правову допомогу або більш детальну інформацію про процедуру її отримання можна в Херсонському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Херсон, вул. Стрітенська (колишня вул. Р.Люксембург), 7, каб. 12, засоби зв’язку: тел. (0552) 45-63-16, (067) 789-72-36; (066) 772-07-70, e-mail: Kherson1.kherson@legalaid.gov.ua, VIBER: (067) 789-72-36 Skype: hmc_bvpd

або звернувшись до підрозділів Центру: Білозерського бюро правової допомоги – смт. Білозерка, вул. Свободи (колишня К.Маркса), 85, т. (068) 364-86-28, (095) 423-61-23 та Олешківського бюро правової допомоги – м. Олешки, вул. Гвардійська, 4, т. (068) 364-86-29, (095) 423-61-33.

Перелік Центрів безоплатної вторинної правової допомоги та іншу інформацію стосовно системи можна дізнатися на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги: http://legalaid.gov.ua/ua та за безкоштовним телефоном 0 800 213 103.

Активно в напрямку посилення правової спроможності громад через забезпечення громадян безоплатною правовою допомогою працюють й громадські організації Мережі правового розвитку.

На  території Білозерського району з 2010 року працює громадська організації “Білозерський центр регіонального розвитку”, юристи якої надають безоплатну правову допомогу під час виїздів в села та в офісі за адресою: Білозерка, вул.Свободи (колишня вул.К.Маркса), 86-а, телефон/факс: (05547) 33-7-68, моб.тел офісу: МТС (095) 087-48-60, Київстар (068) 538-90-06

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info