16.1 C
Kherson
П’ятниця, 22 Вересня, 2023

Останні новини

Безкоштовні одноразові “кульочки-маєчки” тепер тільки за гроші

Відсьогодні в Україні заборонено розповсюджувати надтонкі та тонкі пакети, які у народі називають “майками”, задарма. Згодом вони і зовсім мають зникнути. Колись їхній винахід вважали проривом, а тепер із пластиком бореться увесь світ.

 Білозерка.info

Обійтися без пластику можна. Це доводить світовий досвід. Україна стала 87-ою країною в списку тих, що обмежили або й геть заборонили пластик.

Завтра стартує перший етап. Тонкі пакети стають платними. Держава затвердила для них єдиний тариф: одна торбинка коштуватиме від двох до трьох гривень.

Другий етап розпочнеться в березні наступного року .Тоді вже навіть продаж таких мішечків буде під забороною. Виняток – для м’яса, риби та сипучих товарів.

Ну і третій етап запланований на 2023 рік. Доти пластикові пакети мають геть зникнути з обігу.

“Немає технологій переробки такого одноразового пластику. Його можна вивезти на полігон, що заборонено і небажано. Інша альтернатива – його можна спалити, а спалення – це шкода навколишньому середовищу”, – пояснює т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Єдиний вихід у такій ситуації – просто перестати ними користуватися. До прикладу, зараз кожен українець використовує пів тисячі пластикових мішечків на рік. Ними захаращені водойми і поля. Потім мікропластик потрапляє в організм тварин і самих людей. За тиждень кожен з українців з’їдає цілу кредитку.

Альтернативою целофану може стати біорозкладний пакет, від якого максимум за чотири місяці, залишиться тільки пил.

Нагадаємо:

1 червня 2021 року Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів на території України. Штрафи за покарання – можуть призначати за дев’ять місяців після публікації. Розповсюдження може обернутися штрафом від 1,7 тис. грн до 3,4 тис. грн. Повторне порушення – від 3,4 тис. грн до 8,5 тис. грн.

Джерело: ТСН

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info