2.4 C
Kherson
Неділя, 10 Грудня, 2023

Останні новини

Без прогресу за програмою МВФ – ми не можемо очікувати на приплив капіталу

Під час кожного свого візиту до України з метою вивчення ситуації на ринку міжнародні фінансисти запитують “Що відбувається з програмою Міжнародного валютного фонду?”. 

Адже програма МВФ – це центральна стратегія фінансової стабілізації та реформ в Україні, яку задекларувала та зобов’язалася виконувати українська влада. Фінансовий світ розуміє ключові засади цієї програми та сприймає її виконання як позитивний тренд. А невиконання – навпаки.

Якщо не буде прогресу за програмою МВФ – ми не можемо очікувати на приплив капіталу. Окрім того нам потрібно частково рефінансувати борги – ми не можемо їх повертати лише за рахунок золотовалютних резервів.

Національний банк України намагається поповнювати резерви за рахунок викупу іноземної валюти з ринку, але цього одного недостатньо для підготовки до зростання боргових платежів. Україна має суттєвий дефіцит зовнішньої торгівлі, дефіцит поточного рахунку. І для формування суттєвого та сталого надлишку іноземної валюти на ринку потрібен приплив іноземного капіталу. 

А іноземний капітал не хоче йти один, без МВФ, у дуже ризикову країну і чекає на реформи, які викладені у програмі МВФ. 

Коло замкнулося: якщо програму МВФ не виконувати, не буде нових фінансових притоків. Фінансова стабільність залишатиметься під загрозою. 

Факт є факт: у 2016 році левова частина прямих іноземних інвестицій до України – це докапіталізація банків, тобто той елемент програми МВФ, який виконувався найуспішніше.

Роман Шпек, голова ради Незалежної асоціації банків України, для VoxConnector

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info